Pastviny viděly exhibici volejbalistek Šternberka a Olomouce

19. 8. 2022

Vyvrcholením soustředění volejbalové mládeže v tréninkovém středisku Univerzity Palackého ve východočeských Pastvinách bylo jako každoročně exhibiční utkání extraligových žen Sokola Šternberk a VK UP Olomouc. Z vítězství, které ale v tomto případě nebylo tím hlavním cílem, se radovaly Šternberanky.

Mladá děvčata, mezi kterými jsou možná budoucí ligové volejbalistky, během soustředění týden tvrdě pracují na své kondici a herních dovednostech. Vidět z bezprostřední blízkosti a na stejném kurtu hrát své současné vzory, zapinkat si s nimi, vyfotit se společně, to je pro holky obrovská motivace k další práci a zlepšování. Za mě je tato tradiční akce nádherným příkladem těsného propojení vrcholového profesionálního sportu s tím nadšeným mládežnickým. Jeden bez druhého být nemohou, zdůrazňuje pořadatel soustředění a předseda olomouckého klubu Jiří Zemánek.

Šternberské volejbalistky, které do utkání nastoupily s kompletním kádrem pro novou soutěžní sezonu, se v zápase hraném na tři sety radovaly po výsledcích 25:20, 25:19 a 20:25 z výhry 2:1. Také Univerzita Palackého Olomouc představila téměř úplnou soupisku, chyběly pouze slovenská reprezentační blokařka Katarína Körmendyová a zkušená nahrávačka Veronika Tinklová.