Ani další favorit body nepřenechal. Z Brna vezeme porážku 0:3

15. 1. 2021

Po jasné domácí prohře od Liberce měly volejbalistky Sokola Šternberk těžkou úlohu v Brně v duelu s dalším z favoritů extraligy. Proti tamním Šelmám v 7. soutěžním kole Hanačky opět nepřekročily svůj stín a domů nevezou ani set.

V Brně se v prvním setu hrálo vyrovnaně do stavu 7:7. Poté ale domácí tým získal šest výměn v řadě, dostal se do pohody a úvodní dějství ovládl snadno 25:12.

Podobně vypadala i druhá sada. Ze stavu 11:10 to bylo rázem 15:10 a následně 19:12 a po výsledu 25:15 už 2:0 pro Šelmy.

Ve třetí části vedl favorit od samého počátku (2:0, 6:3). Rozdíl ve skóre už sice tolik dramaticky nestoupal, přesto se hosté drželi bodově v uctivé vzdálenosti (13:8, 16:10). Překvapení se nakonec nekonalo a body za výhru 3:0 zůstaly v Brně.

„Domácímu favoritovi jsme se snažili vzdorovat a místy se nám to i dařilo. V okleštěné sestavě se třemi juniorkami, což je výsledek různých příčin, to ale bylo velmi složité. Kvalita byla jednoznačně na straně Brna,“ uznal šternberský kormidelník Jan Drešl.

Nejbližší ligový zápas zavede volejbalistky Šternberka v sobotu 23. ledna na palubovku Dukly Liberec. Hrát se bude od 17 hodin. Ještě o den dříve, v pátek 22 ledna také od pěti odpoledne ale sehraje Sokol své utkání čtvrtfinále Českého poháru v Prostějově.

VK Brno - TJ Sokol Šternberk 3:0 (12, 15, 17)

Rozhodčí: Pecháček, Kavala

Čas: 62 minut

Diváků: 0

Brno: Šmídová, Faltínová, Marková, Janečková, Sklenářová, Širůčková, libero Chlumská.

Šternberk: N. Látalová, Kneiflová, Šmídová, Herdová, Kořínková, Wańczyková, libero Slavíková. Střídaly: Jarošová, Vyjídáková.