Ani druhý zápas s Olympem během týdne body nepřinesl

4. 12. 2020

V dohrávaném 6. kole extraligy nastoupily volejbalistky Sokola Šternberk doma proti Olympu, s nímž minulou sobotu prohrály v Praze za necelou hodinu. Tentokrát Hanačky uzmuly Pražankám první set, nakonec jim však podlehly 1:3.

Šternberk zaskočil favorizovaný Olymp v úvodu duelu útočnou aktivitou a rychle se ujal několikabodového vedení (5:1, 9:5). Pražanky dokázaly odpovědět a srovnat (12:12) a v následujících výměnách měly mírně navrch zase ony (16:18). Do koncovky si však Sokol vzal iniciativu zpět (21:19) a díky proměněnému třetímu setbolu a výhře 27:25 se překvapivě ujal vedení.

Do druhé sady naopak vstoupili lépe hosté (1:4, 3:6), ale také Šternberk dokázal srovnat krok (7:7) a pak několikrát vedl maximálně o dva body - naposledy ještě 14:12. To ale bylo v této části střetnutí naposledy. Olymp průběh dokonale otočil při podání Komárkové (14:17) a postupně svůj náskok navyšoval až na konečných 19:25.

Skvělé zahájení třetího dějství ze strany volejbalistek Sokola (3:0) bylo vzápětí vynulováno třemi body soupeřek a pražský celek se následně utrhl několika bodovými šňůrami (4:7, 5:11, 7:17). Tým z nejmenšího ligového města nakonec uhrál pouhých patnáct výměn.

Ve čtvrtém setu se oba týmy dlouho střídaly ve vedení maximálně o tři míče. Až s blížící se koncovkou toto pravidlo jako první porušil Olymp (17:18, 17:21) a své vedení už nepustil. Po výsledku 20:25 a 1:3 se všechny tři body stěhovaly do hlavního města.

„Především musím konstatovat, že jsme spokojeni s výsledkem a vítězstvím, protože vezeme ze Šternberka tři body. V posledních sezonách se nám tady příliš nedařilo. V prvním setu nás domácí hráčky zaskočily svým velmi dobrým výkonem především v útočné fázi, navíc po celý zápas velmi dobře servírovaly. Od druhého setu se ukázala síla našeho družstva, zkušenost a kvalita klíčových hráček. V důležitých okamžicích jsme utkání lépe zvládly a dotáhly k vítezství,“ těšilo lodivoda Olympu Stanislava Mitáče.

„Olymp v utkání ukázal svoje kvality. I když jsme se snažili na soupeře připravit, dařilo se nám to dodržet jen v prvním setu. Pak se začalo soupeřkám více dařit, začaly nás tlačit, my jsme zbytečně chybovali a nedokázali jsme utkání otočit. Gratuluji soupeřkám k vítězství,“ uvedl šéf domácí lavičky Jan Drešl.

Druhý domácí zápas v řadě odehrají Šternberanky v sobotu 5. prosince, kdy opět od 17 hodin hostí v 16. kole extraligy další špičkový tým - VK Brno.

TJ Sokol Šternberk - PVK Olymp Praha 1:3 (25, -19, -15, -20)

Rozhodčí: Ištvanech, Peloušek

Čas: 98 minut

Diváků: 0

Šternberk: N. Látalová, Kneiflová, Šmídová, Herdová, Kořínková, Wańczyková, libero Slavíková. Střídaly: Jarošová, Dosoudilová, Z. Látalová.

Olymp: Purchartová, Kocmanová-Havlíčková, Komárková, Šimáňová, Smutná, Hodanová, libero Pešková. Střídala: Neumannová.