Brněnské Šelmy byly nad síly Sokola

16. 12. 2023

Volejbalistky Sokola Šternberk nastoupily v 15. kole doma proti celku Šelmy Brno. Sokol v duelu marně hledal recept na kompaktní a účinnou hru třetího týmu tabulky. Šternberankám se nepodařilo získat ani set a přes bojovnost a pohledný výkon prohrály 0:3.

V prvním setu se brněnským hráčkám dařilo tlačit hráčky Sokola podáním, když se vedlo hlavně Kelnárové. Šelmy byly úspěšné v útočné fázi i na bloku, celý set si udržovaly vedení (6:13, 14:20) a set získaly s přehledem - 17:25.

Ve druhé části se opakoval obraz hry z první sady (15:20), a to až do stavu 19:20 z pohledu Sokola, který zařídila servisem domácí Kurerová. Dramatická koncovka ovšem patřila Šelmám, které si koncovku přece jen pohlídaly a vyhrály 25:21.

Ve třetí sadě se domácím podařilo po úvodním vedení Brňanek hru vyrovnat (9:9) a získat i drobný náskok (13:11, 15:13). Pak se ovšem opět prokázala větší souhra Šelem, které vyrovnaly na 15:15, závěr znovu patřil jim (25:19) a tři body putovaly po výsledku 0:3 do Brna.

„Dnešní zápas dopadl v podstatě podle předpokladu. Snažili jsme soupeřovy hráčky tlačit podáním a zkušenost nahradit bojovností, ale chybělo nám v rozhodných částech utkání i trošku více štěstí. Gratulace patří vítězkám,“ zhodnotil duel kouč Sokola Šternberk Miroslav Jehlář. Jsem rád, že jsme rok ukončili vítězstvím. Děvčata podala zodpovědný výkon. Řešili jsme problém s liberem, v rozhodujících fázích utkání jsme prokázali větší zkušenosti a přehled,“ řekl k utkání kouč hostí Jaroslav Vlk.

Poslední ligový zápas tohoto roku odehrají Šternberanky ve čtvrtek 21. prosince od 18 hodin v rámci 16. soutěžního kola v Praze na Olympu.

TJ Sokol Šternberk - VK Šelmy Brno 0:3 ( -17, -21, -19)

Rozhodčí: Koutník, Hladišová