Čekání na vítězství pokračuje, v Brně premiérové nepřišlo

7. 1. 2023

Ve 20. extraligovém kole se volejbalistky Sokola Šternberk pokoušely zlomit svou zatím nepříznivou soutěžní bilanci na palubovce brněnských Šelem. Na první ligovou výhru si však musejí počkat i dál, přes nadějné první dva sety totiž prohrály s favoritkami 0:3.

Začátek duelu byl dlouho vyrovnaný, k vidění byla spousta chyb na obou stranách především v útoku. Šelmy si však pomáhaly servisem, jen pět se jim povedlo do půlky první sady. Až do stavu 17:17 se přesto oba týmy tahaly o každý bod, v koncovce ale domácím pomohla střídající Kyryčenková a Brno vyhrálo 25:20.

Vstup do druhé sady byl pro Šelmy lepší a brzy to bylo 8:3. Černý moment pro domácí přišel v půlce setu, kdy po pěti zkažených útocích Šternberk srovnal na 12:12. Sada byla až do koncovky vyrovnaná, v ní však Brno prokázalo větší zkušenost a i díky bodovým blokům zvítězilo 25:18.

Třetí dějství již bylo jednoznačné a po pěti esech Kyryčenkové v řadě vedl favorit 18:8. Zápas pak dopodávala Širůčková - 25:15 a 3:0.

„Gratuluji domácím k výhře. Šelmám se dařilo na podání, v tom byly jasně lepší. Musím ale pochválit naše hráčky za bojovný výkon v obraně. Chybí nám lepší zakončení v útoku, což se projevilo v koncovkách prvního a druhého setu. Ten třetí už byl jednoznačný,“ řekl kouč Sokolek Jan Drešl.

„Jsem rád, že jsme tento týden zakončili plným počtem bodů a že jsme k tomu přistoupili zodpovědně. Šternberk v některých chvílích velmi dobře bránil,“ pochválil protivníka domácí kormidelník Ondřej Boula.

Příští sobotu 14. ledna se Šternberanky představí domácímu publiku proti ukrajinskému velkoklubu Prometey Dnipro. Duel 21. ligového kola začne v hale Ecce Homo v 17 hodin.

VK Šelmy Brno - TJ Sokol Šternberk 3:0 (20, 18, 15)

Rozhodčí: Ištvanech, Kubinec

Čas: 74 minut

Diváků: 60

Brno: Dubjanská, Šotkovská, Benediktová, Kozubíková, Pluhařová, Širůčková, libero Chevalierová.  Střídaly: Kyryčenková, Mokrá

Šternberk: Přibylová, Deninová, Kořínková, N. Látalová, Z. Látalová, Lochová, libero Vyjídáková. Střídaly: Kočetková, Pjantkovská, Truksová