Čekání na vítězství pokračuje, zápas v Přerově body nepřinesl

13. 10. 2019

Po postupu do čtvrtfinále Českého poháru přes prvoligové Nusle se volejbalistky Sokola Šternberk vrátily do kolotoče nejvyšší soutěže zápasem jejího 5. kola na palubovce Přerova. Šternberanky v souboji týmů, které ještě v novém ročníku nejvyšší soutěže zvítězit, bojovaly o úspěch čtyři sety, nakonec ale nemají po výsledku 3:1 pro domácí ani bod.

První set byl plný chyb na podání ze strany obou celků, které se dlouho přetahovaly o nejtěsnější vedení. Rozhodnutí paradoxně přineslo šest přímých bodů ze servisu exšternberské Tinklové, po níž se Přerov probojoval k prvnímu setbolu. Ten proměnila povedeným blokem další někdejší hráčka Sokola Kotlabová proti útoku Schandlové.

Také start do druhého dějství se nesl ve znamení přímých bodů z podání, když tři ze čtyř prvních míčů skončily esem. Ve vedení se oba týmy takřka pravidelně střídaly a žádný si nevytvořil rozhodující náskok. S dvoubodovou výhodou šly do koncovky hráčky Šternberka (22:24), ale ani to jim na výhru nestačilo. Po bodu Kotlabové přišla na podání mladá Řihošková a set dopodávala.

Tento moment však hostující volejbalistky nepoložil a Šternberk se hned od počátku hnal za úspěchem (5:13). Málo platné byly oddechové časy přerovského trenéra ani četná střídání. Šternberk bez problému zvítězil rozdílem deseti bodů a snížil na 1:2.

Jenže hned v úvodu čtvrté části to bylo 3:0 pro domácí. Sokol pak sice dokázal srovnat na 10:10, avšak to bylo naposledy. Bojující Přerovanky už nehodlaly první tři body v sezoně pustit a měly neustále o několik výměn navrch (16:14, 19:15). První mečbol domácích ještě skončil podáním do sítě, ale kapitánka Kotlabová už další míč položila do kurtu na straně hostů a v přerovské hale se mohlo začít slavit.

„Je škoda našich koncovek v prvním a druhém setu. Bohužel jsme přestali hrát volejbal a se štěstím je soupeři darovali. Ve třetím jsme se chytli a dařilo se nám. Jenže v dalším jsme začali vlažně. Přerov se dostal do vedení, a to už si udržel až do konce. Gratuluji mu k vítězství,“ hodnotil kouč Sokolek Jan Drešl.

„Jsem šťastný z první výhry v sezóně. Až na určité momenty v utkání, kdy jsme zbytečně znervózněli, jsme hráli dobrý volejbal s pěknými dlouhými výměnami. Nevím, z čeho ta nervozita pramenila. Povedl se nám tah se zařazením Řihoškové na servis v koncovce druhé sady. Celý zápas jsme hráli jako tým, a tím bychom se chtěli i nadále prezentovat,“ plánuje přerovský trenér Radim Vlček.

Šesté extraligové kolo zavede šternberský tým zpět na domácí palubovku haly Ecce Homo, kde Sokol přivítá ve čtvrtek 17. října od pěti hodin odpoledne pražský Olymp.

Volejbal Přerov – TJ Sokol Šternberk 3:1 (22, 24, -15, 22)

Rozhodčí: Kavala, Vachutka

Čas: 111 minut

Diváků: 200

Přerov: Semerádová, Davisová, Tinklová, Ruseková, Oestreichová, Kotlabová, libero Vaňková. Střídaly: Šádková, Zatloukalová, Kuželová, Říhošková.

Šternberk: Sifferlenová, Kofieová, Gogová, Schandlová, Kneiflová, Karabinovičová, libero: Zilbermanová. Střídaly: Šmídová, Ambrůzová.