Čekání skončilo, s Ostravou slavíme první ligovou výhru!

23. 2. 2023

Ve 27. kole extraligy volejbalistek hostil Sokol Šternberk Ostravu a připsal si první extraligové vítězství v této sezoně, když favorizovaného soka přetlačil 3:2. Nadšeně hrající domácí přitom několikrát sahali po všech třech bodech.

Šternberk začal duel nebojácně (3:0), velmi rychle si vybojoval solidní náskok (5:1, 8:3), jenže stejně rychle o něj zase přišel (10:10). Hosté se drželi na dostřel do stavu 14:13, potom Sokolky znovu odskočily (17:13) a minimálně dvoubodový náskok už si držely až do koncovky. Po výsledku 25:21 Šternberk trochu překvapivě vedl 1:0.

V náporu pokračoval mladý domácí tým i v úvodu druhé sady (3:1, 6:2), zkušenější protivník však znovu dokázal zareagovat (6:5, 9:11) a od té chvíle se těsné vedení přelévalo ze strany na stranu. Od stavu 18:18 uhrály Šternberanky tři body v řadě, vedení už nepustily a za kritického stavu 24:23 dokázaly uhrát potřebný bod, což znamenalo vítězství 25:23 a vedení 2:0.

Navíc po servisech Přibylové na začátku třetího dějství to bylo už 5:0 a vypadalo to na rychlý konec duelu a velké překvapení. Ostrava ale v pravou chvíli zapnula (7:2, 8:8) a zase začala přetahovaná. Rozhodující byla až bodová série při podání střídající Vytiskové od stavu 20:20, kdy hosté ovládli pět výměn v řadě a po výsledku 20:25 snížili.

Dílčí úspěch Ostravanky povzbudil a ve čtvrté části měly dlouho mírně navrch (1:3, 5:9). Od stavu 15:15 se však začínalo zase od nuly a pak to byl znovu Sokol, jenž sahal po třech bodech (22:18). Proti byla ovšem opět podávající Vytisková, která hostům pomohla tentokrát dokonce k sedmibodové šňůře a set ukončila esem - 22:25 a 2:2.

Sokolky ale dvojí smolná koncovka nepoložila a v úvodu zkrácené hry znovu mašírovaly aspoň za dvoubodovou výhrou (4:1, 7:3). Hosté tentokrát kontrovali při podání exšternberské Skřivanové (7:9) a v tu chvíli to pro změnu vypadalo, že se domácí opět premiérové výhry nedočkají. Zápas plný zvratů ale teprve vrcholil: Sokol nejdřív převzal zpět iniciativu (10:9) a od stavu 12:11 třemi body v řadě přece jen mohl začít slavit - 15:11 a 3:2.

„Soupeř velmi dobře podával, zatímco my jsme hráli strašlivé, vůbec jsme netlačili servisem, špatně jsme přihrávali a udělal strašné množství chyb. Říkali jsme si, že prostě budeme bránit a zkusíme soupeře zatlačit. Věděli jsme, že mají i nějaké nové hračky, ale dnes to bylo o nás. Takže soupeř vyhrál zaslouženě. My jsme se v tiebreaku za stavu 9:9 o to měli poprat, pak už to bylo jen o štěstí,“ nebyl s jednobodovým ziskem spokojený ostravský kormidelník Zdeněk Pommer.

„Bylo vidět, že nemáme po tolika porážkách co ztratit. Holky byly odvážnější než soupeř a řezaly do toho servisem. Po vyhraném prvním setu pookřály a zvládly i koncovku vyrovnané druhé sady. Ostrava pak přidala na podání a dokázala vyrovnat, ale i třetí a čtvrtý set byly těsné. Nakonec jsme po zvratech v tiebreaku šťastní za první vítězství, konečně jsme se dočkali a zasloužili si to výborní diváci za vytrvalost i holky za poctivou práci na trénincích. Perfektně nás podržela kapitánka na liberu, ale pochvalu si zaslouží celý tým,“ radoval se asistent šternberského kouče Miroslav Jehlář, jenž tentokrát na lavičce zaskočil za absentujícího hlavního trenéra Jana Drešla.

Už tuto sobotu 25. února čeká Šternberk další těžký ligový duel, tentokrát na půdě mistrovského Prostějova. Hrát se bude od 17 hodin.

 

TJ Sokol Šternberk - TJ Ostrava 3:2 (21, 23, -20, -22, 11)

Rozhodčí: Peloušek, Horký

Čas: 121 minut

Diváků: 90

Šternberk: Přibylová, Deninová, Kořínková, N. Látalová, Z. Látalová, Pjantkovská, libero Chaloupková. Střídala: Heilbornová

Ostrava: Hadáčková, Kašparová, Buviničová, Jedličková, Skřivanová, Bauerová, libera Jančová, Tobiášová. Střídaly: Jasečková, Vytisková, Dabrowská, Mikelová, Chládková