Další porážka v bitvě s favoritem přišla v Prostějově

19. 10. 2019

Z poslední příčky se chtěl v 7. kole extraligy volejbalistek odlepit Sokol Šternberk, jenž se ale představil na hřišti vicemistrovského Prostějova. Tentokrát byl od úspěchu hodně daleko, když prohrál hladce 0:3.

Po úvodní přetahované šel do většího trháku jako první domácí celek (8:4), Šternberk sice ještě dokázal zareagovat (8:8), jenže vzápětí opět ztrácel (11:8). Klíčový význam měl únik Prostějovanek ze stavu 14:12 na 18:12 a poté 20:14, na nějž už Sokol nenašel odpověď – 25:17.

Druhá sada se zprvu vyvíjela velmi podobně. Vcelku záhy přišlo vedení úřadujícího vicemistra (8:4) a jeho postupné navýšení (13:8). Šternberk krátkodobě kontroval (13:11), ovšem protivník těžil z účinnějšího servisu, úspěšnějšího útoku i lepší obrany (17:12, 20:13). Menší zápletku ještě přineslo snížení hostí na 20:16, ale koncovku jasně ovládl favorit.

Ještě jednou se Sokolky pokusily o zvrat na samém začátku třetího dějství (3:1, 3:4), odpovědí však byla prostějovská devítibodová šňůra na 12:4. Domácí hráčky pak sice třikrát za sebou inkasovaly (12:7), avšak jednalo se o jejich poslední komplikaci na cestě za hladkým triumfem: 25:15 a 3:0.

„Nejsem spokojený s naším předvedeným výkonem, byl naprosto ustrašený. Domácí nás předčili ve všech činnostech a to, co jsme dnes hráli my, bych srovnal snad s krajským přeborem. Udělali jsme hrozně moc chyb a spoustu míčů dávali zadarmo, což musíme změnit. Zlepšit je potřeba i velice nízkou úspěšnost útoku,“ zlobil se trenér Sokola Jan Drešl.

„Pro nás důležité vítězství po dvou porážkách v těžkých zápasech venku. Potřebovali jsme vyhrát a zvládli to poměrně dobře, klíčové bylo vypořádat se s přihrávkou. Což holky dokázaly, i v útoku si vedly lépe než hosté a soupeřky držely celou dobu pod sebou. Sice jsme taky občas dělali zbytečné chyby, ale celkově šlo z naší strany o solidně odehrané utkání,“ ocenil prostějovský trenér Ľubomír Petráš.

Další venkovní zápas odehraje Šternberk ve čtvrtek 24. října od 18 hodin na palubovce VK Brno.


VK Prostějov – TJ Sokol Šternberk 3:0 (17, 17, 15)

Rozhodčí: Dmejchal, Vachutka

Čas: 74 minut

Diváků: 250

Prostějov: Fričová, Kopáčová, Kozmíková, Nová, Zatloukalová, Stümpelová, libero Slavíková. Střídaly: Weidenthalerová, Knorová, Dvořáčková.

Šternberk: Sifferlenová, Kofieová, Šmídová, Karabinovičová, Kneiflová, Schandlová, libero: Zilbermanová. Střídaly: Ambrůzová, Gogová, Navrátilová, Kořínková.