Další vyrovnaný souboj k bodům z Přerova nevedl

3. 11. 2022

V 7. extraligovém kole se volejbalistky Sokola Šternberk představily na palubovce posíleného Přerova a přestože opět bojovaly až do koncovek všech setů, prohrály 1:3 a odjíždí bez bodů.

Vyrovnaná první sada se lámala až v koncovce, kterou si domácí hráčky pohlídaly a zvítězily 25:21 zásluhou lepší mezihry i pestré distribuce nahrávek mezi všechny útočící hráčky.

Druhé dějství do značné míry kopírovalo to první. Bojovný výkon na obou stranách znamenal přelévání těsného skóre bod po bodu. Dramatický závěr opět ovládl Přerov, a to nejtěsnějším rozdílem 25:23.

Ve třetí sadě na domácí hráčky možná dolehla lehká nervozita z blížícího se vítězství. Šternberk prohrával už 8:14, ale dokázal se z nepříznivého stavu probrat a po výsledku 20:25 snížil.

Domácí volejbalistky se ale z možného obratu na rozdíl od minulé sezony nesesypaly, po většinu času čtvrtého setu tahaly za delší konec, a přestože se Sokol bodově příliš nevzdaloval, dotáhly tentokrát zápas do vítězného konce.

„Předvedli jsme bojovný volejbal s hezkými výměnami z obou stran. Stále hrajeme v okleštěné sestavě zhruba osmi hráček, což může být důvodem toho, že nám utíkají vyrovnané koncovky. Přesto chci tým pochválit za odhodlaný výkon,“ konstatoval šternberský kormidelník Jan Drešl.

„Musím být pozitivní, protože jsme to zvládli a máme vítězství, které si holky a přerovský volejbal zasloužily. Bereme to, ale zase s pokorou, protože to byl boj. Nechceme usnout na vavřínech a chceme se prát dál o další body,“ nepřeceňoval úspěch přerovský trenér Radim Vlček.

Druhý venkovní zápas v řadě odehrají Šternberanky v sobotu 5. listopadu v Brně proti Královu Poli. Utkání 8. extraligového kola začne v 18.30.

 

Volejbal Přerov - TJ Sokol Šternberk 3:1 (21, 23, -20, 20)

Rozhodčí: Ostranský, Kubinec

Čas: 105 minut

Diváků: 235

Přerov: Atanasovová, McClellanová, Zatloukalová, Lazárková, Dlouhá, Kovačićová, libera A. Kulová, Horská. Střídaly: Baláková, Hůsková, Köhlerová, Horská

Šternberk: Ramajová, N. Látalová, Kořínková, Kočetková, Weidenthalerová, Z. Látalová, libero Chaloupková. Střídala: Vyjídáková