Derby Olomouce a Šternberka bylo dramatické jen ve druhém setu, favorit vyhrál 3:0

26. 11. 2022

Ve 13. extraligovém kole došlo na okresní derby mezi volejbalistkami Univerzity Palackého Olomouc a Sokola Šternberk. Domácí vysokoškolačky po vcelku hladce vyhraném prvním setu v tom druhém polevily, koncovku však zvládly a ve třetí sadě už dominovaly. Po výsledku 3:0 zůstaly tři body podle očekávání v Olomouci. 

Favorizovaný domácí tým vstoupil do utkání zostra (5:1, 7:2), následně sice polevil (10:7), ale i přes občasné výpadky (12:10) už vedení nepustil a vcelku pohodlně zvítězil 25:18.

Také úvod druhé sady vypadal na rychlý trhák univerzity (5:5, 9:5), jenže Šternberk proti chybujícímu soupeři brzy srovnal (13:13) a v koncovce šel dokonce do vedení (19:20, 20:21). Od stavu 22:22 ale patřily poslední tři klíčové výměny Olomouci - 25:22 a 2:0.

Ztracená koncovka mladý hostující tým zlomila. Sokol záhy vysoko prohrával (1:7, 2:8) a po sérii servisů jeho někdejší opory Körmendyové a stavu 16:4 bylo po utkání. Z pohledu předchozích setů možná až příliš krutý výsledek 25:8 udělal tečku za výhrou Olomouce nad Šternberkem v poměru 3:0.

„Bylo to z naší strany hodně podobné jako v minulém domácím utkání s Ostravou. Tehdy jsme také ve druhé sadě sahali po vítězství, jenže jsme v koncovce přestali hrát a tehdy ve čtvrtém a dnes ve třetím setu následoval úplný výbuch. Je to u našeho mladého kádru pořád dokola - nezkušenost, opatrnost a hlavně obava nic nezkazit. Dnes za nás poprvé nastoupila starší a zkušená hráčka Inna Denina. Čekali jsme od ní víc, ale věřím, že se do toho postupně dostane a měla by náš juniorský tým hlavně víc uklidnit,“ doufá asistent šternberského trenéra Miroslav Jehlář.

„Toto derby má vždy velký náboj na tribunách i na hřišti. Hráčky jsme na to upozorňovali, ale přesto se na hřišti dlouho hledaly. Zvlášť to bylo vidět ve druhém setu, kdy jsme až příliš mnoho chybovali prakticky ve všech činnostech. Naštěstí se nám to podařilo v koncovce zlomit, a to zlomilo i soupeře. Třetí set už byl prakticky formalitou. Do dalšího týdne se ale musíme v mnoha ohledech zlepšit a zapracovat na tom, protože nás čekají posílené Šelmy, na jejichž hřišti chceme přesto bodovat,“ hlásí kouč vysokoškolaček Martin Hroch.

V sobotu 3. prosince bude Šternberk od pěti odpoledne hostit pro změnu v sokolském derby Frýdek-Místek.


VK UP Olomouc – TJ Sokol Šternberk 3:0 (18, 22, 8)

Rozhodčí: Hladišová, Koutník

Čas: 70 minut

Diváků: 300

Olomouc: Borovcová, Kneiflová, Rajlićová, Herdová, Körmendyová, Tinklová, libero Kulová. Střídaly: Šepeĺová, Moscická

Šternberk: Truksová, Deninová, Kořínková, N. Látalová, Weidenthalerová, Pjantkovská, libero Chaloupková. Střídala: Z. Látalová, Kočetková