Do nástavby bez výhry. V Liberci to nešlo

21. 1. 2023

Na první ligové vítězství v této sezoně stále čeká Sokol Šternberk. V posledním kole základní části volejbalové extraligy měl na palubovce Dukly Liberec k úspěchu velmi daleko a utkání skončilo domácím vítězstvím ve třech sadách.

Liberec na Šternberanky vlétl a velmi rychle to bylo 5:0. Hráčky Dukly i nadále pokračovaly v tlaku (12:2, 15:5) a první set byl v podstatě rozhodnutý. Po debaklu 25:10 to bylo 1:0 pro favorita.

I druhý set začal v obdobném duchu jako první (6:0). Hosté se snažili točit sestavou, ale nepomáhalo to (15:8, 20:11). Dukla i v této sadě nadělovala a díky výhře 25:13 už vedl 2:0.

Vstup do třetího dějství se podařil lépe hráčkám Sokola (0:2, 1:3), jenže velmi rychle bylo vyrovnáno (3:3). Liberec pak obnovil svou převahu (10:10, 13:10) a jeho náskok se postupně navyšoval (17:11). Šternberk se pokoušel vrátit do hry (18:14), ale už to nestačilo. Nejvyrovnanější set skončil 25:21 a celý zápas 3:0.

„Utkání se nám bohužel nepovedlo. Holky do něj vstoupily vlažně a hlavně nesplnily pokyny z přípravy. Možná byly příliš ustrašené. Dneska skutečně nejsem spokojen s naším výkonem, ale gratuluji soupeři k výhře,“ řekl kouč Sokola Jan Drešl.

„Chtěli jsme vyhrát, abychom se posunuli ještě o jedno místo, což by bylo lepší pro nástavbu. Holky k tomu přistoupily velmi zodpovědně. Krásný výkon první dva sety, ve třetím setu už bylo pár chyb, ale zvládli jsme to za 3:0, takže cíl splněn a spokojenost,“ uvedl liberecký trenér Libor Gálík.

Ve středu 25. ledna čeká Šternberk utkání čtvrtfinále Českého poháru na palubovce Univerzity Palackého Olomouc. Hrát se bude od půl šesté odpoledne.

VK Dukla Liberec - TJ Sokol Šternberk 3:0 (10, 13, 21)

Rozhodčí: Poláček, Olt

Čas: 63 minut

Diváků: 255

Liberec: Šulcová, Kohoutová, Dvořáková, Frankevyčová, Nečasová, Deislová, libero Kolářová. Střídaly: Javůrková, Lyklemaová

Šternberk: Pjantkovská, Přibylová, Heilbornová, Lochová, N. Látalová, Z. Látalová, libera Deninová, Vyjídáková Střídaly: Kočetková, Chaloupková, Kořínková, Truksová