Dobrá forma pokračuje, máme bod z Ostravy

20. 11. 2021

Těžký soupeř a navíc venku čekal ve 14. kole extraligy na volejbalistky Sokola Šternberk. Hanačky se představily v Ostravě a druhý tým extraligové tabulky oloupily o bod po pětisetové porážce 2:3.

Do prvního setu vstoupily lépe domácí volejbalistky (10:7), ale vzápětí se karta obrátila (11:13, 15:16). Oddechové časy však nezabraly a při servisu hostující Nikoly Látalové utekl Šternberk až na rozdíl pěti bodů (16:21). A byť Ostravanky v závěru skóre korigovaly, set bral Šternberk po výsledku 22:25.

Druhá sada byla ve znamení oboustranných vícebodových sérií (4:8, 11:8, 15:12, 15:16) a následující přetahovaná o každý bod trvala až do stavu 22:22, kdy i zásluhou podání Kotlabové urvala Ostrava set pro sebe - 25:22.

Nepodařená koncovka druhého dějství hosty nezlomila a Šternberk opět tlačil servisem (3:6, 8:10). Na malou chvíli se dostaly do vedení Ostravanky (11:10), ale oddechový čas hostům pomohl a při podání Ramajové získaly Sokolky čtyřbodový náskok (11:15). Rozdíl ve skóre se domácím dařilo stahovat jen nepatrně (15:17, 17:20, 21:23). Jako ve druhém setu pomohl Ostravě servis - tentokrát Zemanové - a po výsledku 25:23 to bylo 2:1.

Bojovně naladěný Šternberk ani tato prohraná koncovka nezlomila a ve čtvrté části byl dlouho ve výrazném vedení (7:12, 9:15, 11:17). Za tohoto stavu přišla na servis domácí Jedličková a i díky jejím dvěma esům to bylo za chvíli 16:17. Hostující tým se však otřepal a opět získal výraznější vedení (17:22), které už s přehledem udržel - 21:25.

V rozhodujícím tiebreaku opět výrazně Ostravě pomohl servis jedličkové, kdy od stavu 2:2 odešla z čáry podání až za stavu 7:2. Ani oddechové časy hostům nepomohly, domácí hráčky získaly až sedmibodové vedení (12:5, 13:8) a byť Šternberk ještě dokázal korigovat na 13:10, dva body zůstaly v Ostravě.

„Dnes jsme předvedli bojovný volejbal. Škoda koncovky třetího setu, ale chválím hráčky, že jsme tu uloupili jeden bod,“ těšilo hostujícího trenéra Jana Drešla.

„Zápas byl válkou podání a Šternberk nás jím zatlačil víc. My jsme byli nedůrazní v dohrávání bodových balonů a zbytečně jsme soupeře nechali rozehrát. Tiebreak jsme měli pod kontrolou i díky servisu Jedličkové a útoku střídaček. Děkuji divákům, že skvěle fandili po celou dobu,“ konstatoval domácí kormidelník Zdeněk Pommer.

V sobotu 27. listopadu bude Šternberk hostit v rámci 15. extraligového kola tým pražského Olympu.

TJ Ostrava - TJ Sokol Šternberk 3:2 (-22, 22, 23, -21, 10)

Rozhodčí: Marschner, Nedbálek

Čas: 135 minut

Diváků: 100

Ostrava: Nečiporuková, Zemanová, Pospíšilová, Štrbová, Jedličková, Kotlabová, libero Jančová. Střídaly: Kašparová, Jasečková, Chládková, Bauerová.

Šternberk: Z. Látalová, Körmendyová, Ramajová, Herdová, Kamidinová, N. Látalová, libero Slavíková. Střídala: Kořínková.