Dominika Ramajová: Těším se na česko-slovenskou spolupráci

15. 9. 2021

Dvě slovenské posily přivítaly do svých řad v průběhu již rozjeté letní přípravy volejbalistky Sokola Šternberk. Z Nitry přestoupila do nejmenšího extraligového města v ČR nahrávačka Dominika Ramajová a z bratislavské Slávie blokařka Katarína Körmendyová. A jde o posily vskutku vítaný. Obě nadějné hráčky se zkušenostmi z mládežnických reprezentací by v extrémně mladém šternberském týmu měly aspirovat na pozice v základní sestavě. „Můžeme hodně dosáhnout s pomocí bojovnosti a zlepšovat se zápas od zápasu,“ věří brzy dvaadvacetiletá Dominika Ramajová.


Šternberk je tvé první zahraniční angažmá. Jak se na sezonu v novém týmu těšíš?

Těším se velmi. Určitě nás čeká hodně kvalitních zápasů. Jsme mladý tým a mám tu dvě slovenské spoluhráčky, z toho mám velkou radost. Věřím, že sezona bude skvělá a hlavně úspěšná.


Jak jsi mezi holky zapadla? Jaká je nálada v šatně a na hřišti?

Nálada je dobrá. Hodně se spolu bavíme, někdy vzájemně zkoušíme česká a slovenská slova, některé holky zkoušejí mluvit druhým jazykem, takže o zábavu je postarané (smích).


Už jsi zmínila, že v týmu máš dvě slovenské spoluhráčky, kapitánku Lucii Herdovou a s tebou nově i Katarínu Körmendyovou. Jsi ráda, že v novém prostředí nejsi první rok úplně sama?

Hned, jak mě oslovil můj agent s touto nabídkou, jsem věděla, že ve Šternberku má jednu sezonu odehranou Lucia. Spolu jsme sice ještě nehrály, ale pro mě byla pozitivní zpráva, že je tu Slovenka. Později se mi ozvala Katka, že má také nabídku ze Šternberka, což mě velmi potěšilo. S Kačou jsme krávaly v mládežnické reprezentaci, takže se velmi dobře známe. Při rozhodování jsem to tak měla jednoduché a těšila jsem se, že vytvoříme česko-slovenský tým.


Už máš za sebou více než měsíc přípravy s týmem. Jaké jsou tvé pocity z tréninků?

Pozitivní. Máme odehraných poměrně dost zápasů, takže se postupně sehráváme a jde to dobrým směrem..


Jaké jsou tvé ambice v české extralize a čeho byste chtěly v soutěži dosáhnout?

Ambice a cíle jsou ty nejvyšší. Čeká nás hodně těžkých zápasů, které určitě nebudou jednoduché, ale tím, že jsme mladé družstvo, můžeme hodně dosáhnout s pomocí bojovnosti a zlepšovat se zápas od zápasu. Věřím, že sezonu dokončíme ve zdraví a bez zranění.


Působíš ve Šternberku, ale bydlíš v Olomouci. Už se v tomto městě aspoň trochu vyznáš?

Olomouc je velmi pěkné město, ale přiznám se, že jsem tu pořád trochu ztracená. S holkami jsme byly párkrát ve městě na obědě a občas spolu vyrazíme na kávu, takže zatím mi stačí znát dobré restaurace a kavárny (smích). A samozřejmě musím poděkovat svým spoluhráčkám, protože vždycky, když jsem něco potřebovala ve městě vyřídit, tak mi ochotně pomohly.