Druhou posilou z Dukly Liberec je nahrávačka Lucie Truksová

15. 7. 2022

Už druhou posilu z mládeže Dukly Liberec získaly před novou sezonou volejbalistky Sokola Šternberk. Do nejmenšího extraligového města se prakticky přes celou republiku přesunuje nahrávačka Lucie Truksová. Po rovněž exlibereckém liberu Barboře Chaloupkové, skotské blokařce Mhairi Agnewové, smečařce Anetě Weidenthalerové, americké blokařce Olivii Loren Kofieové a ukrajinské univerzálce Polině Kočetkové se jedná o šestou novou šternberskou hráčku.

Letos dvacetiletá Truksová, která byla součástí mládežnických reprezentačních družstev, je odchovankyní Kolína, odkud se přes Nymburk dostala až do Dukly Liberec. Premiéru v seniorském volejbalu si odbyla na liberecké druholigové „farmě“ v Jablonci nad Nisou. „Nyní se těším na ženskou extraligu, je to pro mě opravdová výzva,“ neskrývá velká očekávání v novém angažmá Lucie Truksová.


Jaké byly tvé volejbalové začátky?

S volejbalem jsem začínala v Kolíně, odkud jsem šla nejdříve hostovat do Nymburka a po roce jsem tam přestoupila. Když jsem byla v deváté třídě, zrodilo se mé hostování v liberecké Dukle. Protože jsem ale chodila na základní školu v Kolíně, bylo pro mě dojíždění dost komplikované. Takže když jsem pak přešla na střední školu, rozhodla jsem se do Dukly přestoupit a působila jsem tam až do teď.


Co tě motivovalo k přesunu z druhé strany republiky právě do Šternberka?

Pro změnu jsem se rozhodla, protože jsem dostala přímo od trenéra nabídku už v závěru minulého ročníku juniorské soutěže. Tato nabídka se mi velmi líbila také proto, že je tu možnost zahrát si extraligu žen, a tak jsem se rozhodla ji přijmout.


Jak se těšíš na novou sezonu a jaké od ní máš očekávání?

Těším se moc, i když mám z toho zároveň i velký respekt, protože to bude má první sezona v extralize žen. Jsem zvědavá, co nám soutěž přinese, a doufám, že se ve volejbalu posunu zase o kus dál.

 

S některými holkami už jsi měla možnost trénovat a dokonce jsi s nimi byla i na antukovém turnaji v Raškovicích. Jak jsi do kolektivu zapadla a jak tě mezi sebe holky přijaly?

Bylo to fajn. Jsem moc ráda že jsme obsadily první místo. Jen to ranní vstávání se mi moc nelíbilo (smích). Z mého pohledu myslím, že jsem mezi holky zapadla dobře. Určitě tomu pomohlo i to, že se s některými hráčkami znám už z dřívějška, takže pro mě bylo jednodušší se zapojit do týmu.


V nadcházející sezoně si poprvé zahraješ ženskou extraligu. Jak se na novou výzvu těšíš?

Ano, je to velká příležitost, za kterou jsem ráda a velmi si jí vážím. Určitě se těším, ale jak už jsem zmiňovala, bude to má první sezona v extralize žen, takže z toho mám respekt. Určitě to pro mě ale bude velká zkušenost.


Máš nějaký svůj volejbalový vzor nebo sen, kterého bys chtěla dosáhnout?

Žádný konkrétní volejbalový vzor nemám. A sen? Určitě bych se chtěla hlavně posouvat dál.