Druhý den a druhá prohra v tiebreaku. Tentokrát v Přerově

12. 12. 2020

Den po nešťastné porážce na palubovce Králova Pole se volejbalistky Sokola Šternberk představily v Přerově. V předehrávce 18. kola extraligy uhrály opět jeden bod za prohru 2:3, tentokrát ale dvakrát dotahovaly a bodový zisk je pro ně na rozdíl od předchozího dne tedy spíše ziskem.

Do zápasu vstoupily lépe hostující hráčky, domácí celek však rychle otočil na 9:4. Šňůrou čtyř bodů vzápětí kontrovaly soupeřky a následně se znovu dostaly na rozdíl bodu (11:10). Rozhodující trhák se Přerovankám povedl při podání jejich a exšternberské kapitánky Kotlabové (19:12). Do konce prvního dějství se už pak víceméně ztrátovalo. 

Vyrovnaný průběh druhé sady vydržel až do její poloviny. Při skóre 13:11 se domácí nápor zasekl. Hosté při servisu Herdové udělali šest bodů v řadě a od stavu 13:17 se jim náskok podařilo udržovat až do výsledku 20:25 a vyrovnání na 1:1.

Ve třetím setu se ovšem nedařilo Sokolkám podání, z prvních pěti hned tři pokazily. Přerovanky i díky tomu své těsné vedení postupně navýšily na 16:13, následoval obrat Šternberka na 16:17 a další domácí veletoč na 20:17. Koncovku už si Přerov pohlídal - 25:18 a 2:1.

Přetahovaná o každý bod pokračovala i ve čtvrté části zápasu. Rozhodující útok se hostům podařil při servisu střídající Jarošové (15:14, 15:19) a po výsledku 17:25 bylo i podruhé vyrovnáno.

Tiebreak už byl od počátku v režii Přerova a strany se měnily za stavu 8:3 ve prospěch domácích. Sokol už síly na obrat nenašel a stejně jako o den dříve v Králově Poli prohrál 2:3.

„Ve druhém pětisetovém utkání ve dvou dnech už jsem viděl na holkách únavu. Nepodaly zrovna nejlepší výkon, přestože jsme se na soupeře důkladně připravovali. Přerov hrál docela pěkný volejbal, dařilo se mu na přihrávce, čímž nás trochu překvapil. Náš mladý tým každopádně získává zkušenosti z každého zápasu, z tohoto pohledu jsem rád i za bod,“ konstatoval hostující kouč Jan Drešl.

„Jsem šťastný, že jsme zvládli poslední zápas v tomto roce a dovedli ho k vítězství. Malinká kaňka je, že je jen dvoubodové. Konec tabulky je vyrovnaný a boj o play-off bude ještě zamotaný. Škoda, že nejsme schopní odehrát v zápase konstantně tři sety, to nás provázelo i s Frýdkem doma. Dnes jsme si ale výhru zasloužili,“ řekl přerovský trenér Radim Vlček.

V pátek 18. prosince přivítá Šternberk v dohrávce 2. ligového kola od 17 hodin Prostějov.

 

Volejbal Přerov - TJ Sokol Šternberk 3:2 (17, -20, 18, -17, 8)

Rozhodčí: Možnár, Horký

Čas: 110 minut

Diváků: 0

Přerov: Zatloukalová, Kotlabová, Jehlářová, Diatková, Polášková, Benediktová, libero Kulová. Střídaly: Semerádová, Köhlerová, Boudová, Zajícová, Dlouhá.

Šternberk: N. Látalová, Kneiflová, Šmídová, Herdová, Kořínková, Wańczyková, libero Slavíková. Střídaly: Z. Látalová, Jarošová, Dosoudilová.