Druhý souboj s Frýdkem-Místkem nepřinesl body, ale aspoň set

3. 12. 2022

Do odvetné fáze vstoupila základní část aktuálního ročníku extraligy volejbalistek. Sokol Šternberk se po dva dny staré porážce na palubovce Frýdku-Místku utkal se stejným soupeřem na domácí půdě, tentokrát získal alespoň sadu, přesto však znovu prohrál a dál čeká na první ligový triumf.

V úvodní sadě šly rychle do výrazného vedení hostující volejbalistky (1:5, 3:10), domácí celek už nedokázal zareagovat a prohrál vysoko 13:25.

Druhá sada měla zpočátku takřka identický průběh (1:6, 2:9), Šternberk ale tentokrát dokázal zareagovat při servisu střídající Zuzany Látalové (14:22, 19:22). Od stavu 20:23 však patřily poslední dvě výměny hráčkám Frýdku-Místku, které tak díky výsledku 20:25 vedly už 2:0.

Třetí dějství bylo dlouho vyrovnané a oba týmy se zpočátku střídaly ve vedení maximálně o dva body. Vše změnila až na podání nahrávačka domácího družstva Zemánková, jejíž série trvala osm výměn (9:10, 17:10) a Šternberk už náskok udržel – 25:20 a 1:2.

Jenže domácí vzepětí netrvalo dlouho a čtvrtá část duelu se opět odehrávala v režii těch prvních dvou (1:7, 2:9). Náskok hostů dále narůstal (6:12, 6:16) a nakonec se zastavil na výsledku 12:25. Frýdek-Místek ovládl sokolské derby poměrem 3:1.

„Vcelku se nám dařilo až na výpadky v koncovce druhého setu. V tom třetím hráčky bohužel přestaly plnit pokyny. Jsem ale ráda, že jsme ve čtvrté sadě zase začaly hrát naši hru a zvítězily,“ ocenila trenérka Frýdku-Místku Alexandra Dedková.

„Dnes se nám nedařilo hrát takovou hru, jakou jsme si představovali. Máme novou nahrávačku a družstvo se v této sestavě teprve sehrává. Z toho plynou chyby, které nám nedovolují být úspěšnější,“ konstatoval asistent domácího trenéra Miroslav Jehlář.

Ve čtvrtek 8. prosince bude Sokol v dohrávaném 2. extraligovém kole hostit od 17 hodin Olomouc.

 

TJ Sokol Šternberk - TJ Sokol Frýdek-Místek 1:3 (-13, -20, 20, -12)

Rozhodčí: Peloušek, Kubinec

Čas: 89 minut

Diváků: 150

Šternberk: Zemánková, N. Látalová, Kořínková, Kočetková, Chaloupková, Pjantkovská, libero Deninová. Střídaly: Weidenthalerová, Z. Látalová,

Frýdek-Místek: Dvořáčková, Petrová, Silvaová, Šumejková, Smýkalová, Strušková, libero Teperová. Střídaly: Šmídová, Šrámková