Dvojzápas venku bez bodů, Šelmy nám nepovolily ani set

24. 10. 2019

Druhé venkovní utkání v řadě zavedlo volejbalistky Sokola Šternberk na palubovku spolulídra nejvyšší domácí soutěže VK Brno. V duelu 8. extraligového kola se opět překvapení nekonalo a Šternberanky po prohře 0:3 v Prostějově vezou z jihomoravské metropole stejně nepříznivý výsledek.

Úvodní set střetnutí dvou týmů z opačných pólů tabulky byl dlouho vyrovnaný (9:9) a rozhodoval se až v samotné koncovce, kdy první setbol za stavu 24:22 využila exšternberská smečařka ve službách domácího celku Simona Janečková.

Do druhé sady vstoupily lépe brněnské hráčky, které přesnými útoky zakončovaly dlouhé výměny ve svůj prospěch. Ani tak nevypustil Šternberk jediný míč a bojovnou hrou se držel vcelku na dostřel. Náskok vytvořený v úvodu setu si však Šelmy nenechaly po celý set vzít a s pohodlným náskokem si došly pro pohodlné vítězství o sedm bodů.

I třetí set začal lépe domácí celek. Na malou chvíli se ještě Sokol dostal do těsného vedení, ale brzy už bylo opět na koni Brno (19:13). Závěr setu již patřil domácím hráčkám, které přímým bodem z podání potvrdily své hladké vítězství 3:0.

„Soupeř byl papírově mnohem lepší a také velkým favoritem utkání. I když jsme prohráli ve třech setech, jsem s naší hrou relativně spokojený. Začínáme lépe útočit a předvádíme bojovnější volejbal,“ hledí už dopředu šternberský trenér Jan Drešl.

„Po čtyřech těžkých soupeřích jsme k tomuto utkání přistoupili asi v této sezoně nejhůř. S nejmenší energií, s nejmenším nadšením a také to podle toho vypadalo. Naštěstí jsme to uhráli na zkušenost a na to, že se tam s pomocí střídání dostalo trochu více energie,“ nebyl i přes hladké vítězství naopak spokojený domácí kouč Ondřej Boula.

V sobotu 2. listopadu se šternberské volejbalistky po více než dvoutýdenní pauze opět představí domácímu publiku. V utkání 9. kola extraligy budou v hale Ecce Homo čelit od 17 hodin týmu Ostravy.

VK Brno – TJ Sokol Šternberk 3:0 (22, 18, 16)

Rozhodčí: Buchar, Velinov

Čas: 75 minut

Diváků: 175

Brno: Akeová, Janečková, Benediktová, Diatková, Polášková, Svobodníková, libero: Sklenářová. Střídaly: Nováková, Mikysková.

Šternberk: Sifferlenová, Kofieová, Šmídová, Karabinovičová, Kneiflová, Schandlová, libero: Zilbermanová. Střídaly: Gogová, Mazurová, Ambrůzová, Kořínková.