Favoritu z Dnipra jsme vzdorovali jen set

14. 1. 2023

V předposledním, 21. kole základní části extraligy přivítal Sokol Šternberk lídra tabulky a ukrajinského hosta v nejvyšší domácí soutěži Prometey Dnipro a podle očekávání podlehl účastníku Ligy mistryň 0:3, přestože v první sadě hodně kousal a bojoval alespoň o dílčí úspěch.

Šternberk zaskočil favorita hned v úvodním setu a dlouho v něm nadějně vedl (13:9, 16:11, 18:15). Hosté však v koncovce vyrovnali (18:18) a od stavu 22:21 čtyřmi body v řadě získali důležité dílčí vítězství - 22:25 a 0:1.

Favorizované Dnipro se pak už rozjelo, působilo sehraněji, nechybovalo a tlačilo podáním i útokem, takže postupně navyšovalo svůj náskok (7:12, 11:19). Hosté sadu získali snadno  25:16.

Podobný obraz hry se opakoval i ve třetím dějství. Od stavu 3:4 se soupeřkám podařilo při podání Grbacové odskočit až na 4:16 a set skončil za 19 minut poměrem 13:25.

„V utkání jsme se hledali v první sadě a nevěděli, jak hrát na soupeřky, kterým se v na začátku utkání velmi dařilo. Od druhého setu jsme převzali iniciativu, dařilo se nám hlavně v ofenzívě a na podání a odvážíme si tři zasloužené body,“ konstatoval šéf hostující lavičky Ivan Petkov.

„Nepodařila se nám koncovka prvního setu, ve kterém jsme dlouho vedli. Favorizované soupeřky se rozehrály, tlačily nás v ofenzívě a nám se nedařilo na jejich útočnou hru reagovat,“ uznal domácí kormidelník Jan Drešl.

Základní část extraligy zakončí Šternberanky v sobotu 21. ledna na palubovce Dukly Liberec. Hrát se bude od 18 hodin.

TJ Sokol Šternberk - SC Prometey Dnipro 0:3 (-22, -16, -13)

Rozhodčí: Ištvanech, Novák

Čas: 65 minut

Diváků: 120

Šternberk: Přibylová, Heilbornová, Lochová, N. Látalová, Z. Látalová, Pjantkovská, libero Deninová. Střídaly: Kočetková, Chaloupková, Kořínková

Dnipro: Milenková, Majevská, Dančaková, Šoberová, Grbacová, Velykokonová, libero Němcevová. Střídaly: Karasovová, Dorsmanová, Žarkovová