Jeden setbol nestačil. Sokol na Olympu neuspěl

1. 3. 2022

V dohrávce 23. extraligového kola se volejbalistky Sokola Šternberk představily v Praze na Olympu. Po dvou rychle ztracených sadách měly Šternberanky v té třetí výhodu setbolu, neproměnily jej a také proto prohrály hladce 0:3.

Sokol přijel k utkání do Prahy pouze s osmi hráčkami a v úvodu prvního dějství brzy prohrával 1:4. Hosté však hru následně vyrovnali a naději na dobrý výsledek drželi až do stavu 11:8. Pak ale při servisech Bartošové a Brancuské Olymp odskočil na 21:9 a bylo rozhodnuto. Šternberk nakonec uhrál pouze jedenáct výměn.

Podobný vývoj měla i druhá část duelu. Nejprve rychlé vedení domácích (3:0), poté přechodné vyrovnání (5:5). Tentokrát to byla kapitánka Pražanek Šimáňová, po jejímž podání tým z Vršovic vyhrával 17:7 a zvítězil opět vysoko 25:13.

Ve třetím setu držel Šternberk krok do stavu 11:10, ale i díky servisům Šmídové následně domácí utekli na 16:10 a zdálo se být rozhodnuto. Sokol však dokázal vyrovnat na 20:20 a za stavu 24:25 měl dokonce šanci v podobě setbolu. Poslední tři balony ale patřily Olympu, který vyhrál 27:25 a celý duel 3:0.

„V prvních dvou setech jme hráli ustrašeně, nedařilo se nám na příjmu, čímž jsme měli potíže i v útoku. Olymp i s omlazeným kádrem prokazoval svou kvalitu. Ve třetí sadě to za stavu 16:10 vypadalo na náš rychlý konec, podařilo se nám však srovnat a měli jsme dokonce setbol, jenže dvě technické chyby za sebou nás zase dostaly dolů. Soupeři se dařilo a vítězství si zasloužil, pro nás je každý ligový zápas užitečnou lekcí,“ konstatoval kouč Hanaček Jan Drešl.

„Jsem spokojen s vítězstvím i s předvedenou hrou. Družstvo jsem překvapil základní sestavou, do zápasu šly mladší hráčky. Brancuská byla na postu univerzálky, protože tuto roli bude mít v reprezentaci, a úkolu se zhostila dobře. První dva sety byly v naší jednoznačné režii. Potom jsme promarnili vedení za stavu 16:10, po timeoutu jsme udělali i další chyby. Závěr nám vyšel blokem Kalhousové při setbolu a potom dvakrát úspěšně zakončila naše kapitánka Šimáňová,“ hodnotil utkání trenér pražského celku Stanislav Mitáč.

Hned zítra 2. března čeká Šternberanky další venkovní utkání, tentokrát na palubovce lídra nejvyšší soutěže Dukly Liberec. Předehrávka 26. ligového kola začne v 19 hodin.

 

PVK Olymp Praha - TJ Sokol Šternberk 3:0 (11, 13, 25)

Rozhodčí: Hladišová, Koutník

Čas: 68 minut

Diváků: 50

Olymp: Poloučková, Šmídová, Bartošová, Brancuská, Kalhousová, Šimáňová, libero Pešková.

Šternberk: Abendroth, Lazárková, Kamidinová, N. Látalová, Z. Látalová, Körmendyová, libero Vyjídáková. Střídaly: Kořínková.