Katarína Dudová: Ráda předám mladším své zkušenosti

30. 9. 2020

Po konci smlouvy v Olomouci to vypadalo, že s vrcholovým volejbalem končí nadobro. Nakonec si ale zkušená nahrávačka a slovenská exreprezentantka Katarína Dudová svou bohatou a úspěšnou kariéru prodloužila a k radosti šternberských fanoušků zamířila právě do nejmenšího ligového města. "V našem mladém týmu jsem omládla minimálně o pár let," směje se výrazná posila Sokola.


Co tě přivedlo do světa volejbalu? Uvažovala jsi ještě o jiném sportu, nebo bylo od začátku jasné, že u něho zůstaneš?

Ke sportu mě přivedli rodiče. Pocházím ze sportovní rodiny, takže už ood mala u mě bylo jasné, kam budou mé kroky směřovat. I když je pravda, že vedle volejbalu jsem si vyzkoušela také gymnastiku a folklór.:-)


Ve šternberském týmu jsi poprvé. Jak se ti líbí v kolektivu spíše mladších hráček? 

Ja si to ve Šternberku užívám. Omládla jsem tu minimálně o pár let.:-) Ale hlavně se snažím mladším hráčkám aspoň trošičku pomoct nějakými radami a zkušenostmi, které jsem za svou kariéru získala.


Volejbal už pro tebe není hlavní pracovní náplní, ale také pracuješ na Fakultě tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci. Dá se to vše stíhat dohromady? 

Je pravda, že volejbal už pro mě není hlavní pracovní náplní, ale v podstatě se s ním setkávám i v mé současné profesi, protože na fakultě učím právě především volejbal. Časově je to trošku náročnější, ale zatím se to zvládnout dá. Jediné mínus je, že mimo tyto dvě aktivity nemám moc volného času.


Vnímáš rozdíly mezi hrou mladších hráček a těch starších zkušenějších? 

Když to vezmu konkrétně na Šternberk, tak velké rozdíly tady nejsou. Musím říct, že naše mladé hráčky jsou velmi pracovité a hlavně pokorné, což je velmi důležité.


Chtěla bys své děti v budoucnu vést také k volejbalu? 

Není pro mě důležité, aby hrály právě volejbal, ale určitě je ke sportu povedu. I když si vyberou jakýkoliv jiný sport, budu je v tom stoprocentně podporovat.


Co ráda děláš ve svém volném čase? 

Ráda si zajdu se známými na dobrou kávičku do města, také ráda vařím a miluji jízdu na kole.


Co je tvé nejoblíbenější jídlo? Jsou to slovenské halušky, nebo nějaká česká klasika? 

Bryndzové halušky zbožňuji, ale vysloveně nejoblíbenější jídlo nemám. Mám ráda dobré a kvalitní jídlo a s chutí si na takové zajdu i do dobré restaurace.