Konec sezony po velkém boji. V lize zůstáváme desátí

13. 3. 2021

Volejbalistky Sokola Šternberk obsadily v letošním ročníku extraligy desáté místo. V sérii posledních dvou celků třikrát za sebou nestačily na devátý Frýdek-Místek a potvrdily tak své postavení po dlouhodobé části. Závěrečný duel dvou sokolských rivalů přitom ve Frýdku-Místku dlouho vypadal na prodloužení série, hosté dvakrát o set vedli, nakonec ale padli 2:3.

Domácí tým po dvou předchozích výhrách plánoval rychlé ukončení série a v úvodu prvního setu šel důrazně za svým (6:3). Jenže Hanačkám se podařilo nástup protivníka zachytit, nejprve skóre vyrovnat a pak je otočit ve svůj prospěch (14:18, 17:21). Frýdek v koncovce sice ztrátu zlikvidoval a dokonce měl dva setboly, nakonec však prohrál 28:30.

Druhá sada byla dlouho bitvou o každý bod, v níž se oba týmy střídaly v nejtěsnějším vedení. Až s blížícím se závěrem domácí volejbalistky odskočily na 23:19, Šternberk sice stáhl na 23:22, jenže potřebné dvě výměny pak uhrál Frýdek-Místek a vyrovnal.

Družstvo z nejmenšího ligového města nechtělo sérii vzdát a do třetího dějství si připravilo impozantní nástup. Po několika bodových šňůrách (0:3, 2:7) vedly Šternberanky až osmibodovým rozdílem a bez větších zvítězily 25:18.

Čtvrtý set začal lépe pro Frýdek, který vedl 15:9 a ještě 20:16. Hosté zabojovali, srovnali skóre na 23:23, koncovku však se štěstím získaly domácí volejbalistky a díky výsledku 26:24 opět vyrovnaly, tentokrát na 2:2.

V rozhodujícím tiebreaku si hned od začátku domácí tým vytvořil náskok, vedl postupně 4:1, 7:3, 12:6 a vítězství v utkání i v celé sérii završil dvěma esy Šnellyové. Frýdek-Místek je tak v tomto ročníku nejvyšší domácí soutěže definitivně devátý a Šternberk desátý.

„Jeli jsme sem s cílem prodloužit sérii, a to se nám jen těsně nepovedlo. Holky chválím za bojovný výkon, soupeřkám gratuluji k devátému místu,“ řekl kouč poraženého celku Jan Drešl.

„V této sérii jsme uhráli všechny možné výsledky, 3:0, 3:1 i 3:2. Jsme rádi, že se nám podařilo i přes náš špatný výkon přehrát výborně bojující Šternberk,“ zakončil sezonu poklonou soupeři domácí trenér Leoš Chalupa.

TJ Sokol Frýdek-Místek - TJ Sokol Šternberk 3:2 (-28, 22, -18, 24, 7)

Rozhodčí: Peloušek, Horký

Čas: 122 minut

Diváků: 0

Frýdek-Místek: Uhrová, Pavelková, Hadáčková, Šnellyová, Borovcová, Mitrega-Mamicová, libero Teperová. Střídaly: Tkáčová, Staňková, Petrová.

Šternberk: Herdová, Kořínková, Wańczyková, N. Látalová, Kamidinová, Abendroth, libero: Slavíková. Střídala: Z. Látalová.