Lepší Olomoučanky odvážejí výhru 3:0

4. 3. 2023

Počtvrté v této sezoně na sebe v ostrém soutěžním utkání narazily volejbalistky Sokola Šternberk a Univerzity Palackého Olomouc. V 30. extraligovém kole potvrdily vysokoškolačky úlohu favorizovanějšího celku a i počtvrté porazily Sokolky za tři body, tentokrát 3:0.

Úvodní výměny duelu patřily hostujícímu favoritovi (0:4), který svůj náskok zprvu navyšoval (5:12), avšak vzápětí pustil domácí zpět do hry (10:12). Olomoučanky se ale velmi rychle vrátily na vítěznou vlnu (12:18) a bez větších potíží dovedly set po výsledku 17:25 do vítězného konce.

Také ve druhém dějství zavelela univerzita záhy do útoku (1:6), aby opět nechala Šternberk přechodně nadechnout (6:9) a teprve pak se vydala vstříc zisku setu (9:18). Ani v tomto případě neměl tým VK UP s výhrou větší potíže - 13:25 a 0:2.

Třetí sada byla zpočátku vyrovnaná (8:9), až pak se začaly více prosazovat vysokoškolačky (9:13) a definitivně o osudu setu i celého zápasu rozhodly při podání Borovcové (11:14, 11:17). Sokol už se na menší než čtyřbodový rozdíl dostat nedokázal a po šňůře servisů Galvãové (14:18, 14:23) utrpěl další výraznou porážku 15:25 a celkově 0:3.

„Pro nás je to velmi důležité vítězství, protože bojujeme o první čtyřku a lepší pozici před blížícím se play-off a také jsme si znovu mohli vylepšit stále trochu pošramocené sebevědomí po nevydařeném pohárovém turnaji v Teplicích. V týdnu jsme přitlačili na tréninku a v něm i v samotném utkání bylo znát, že všechny hráčky chtějí dřít, bojovat a být na hřišti. Oproti duelu s Frýdkem-Místkem jsme také malinko pozměnili sestavu a fungovalo to. Teď nás čekají tři těžké zápasy, které rozhodnou o naší pozici pro vyřazovací boje,“ řekl kouč Olomouce Martin Hroch.

„Na holkách bylo vidět při rozcvičování velké odhodlání a nadšení, ale bohužel to nedokázaly přenést do úvodu zápasu. Musím ale pochválit smečařky a univerzálku soupeře, které nás doslova rozstřílely, hrály výborně a my jsme je nedokázali ubránit. Až na pár hezkých momentů jsme podali průměrný výkon, protivník nás technicky přehrál a nedal nám šanci,“ uznal domácí trenér Miroslav Jehlář.

Ve 31. kole extraligy bude Univerzita Palackého ve čtvrtek 9. března od 18 hodin hostit libereckou Duklu. Šternberk má volný los a představí se tak až v sobotu 11. března rovněž od šesti odpoledne právě v Liberci.


TJ Sokol Šternberk - VK UP Olomouc 0:3 (-17, -13, -15)

Rozhodčí: Trumpeš, Lenert

Čas: 61 minut

Diváků: 110

Šternberk: Přibylová, Deninová, Lochová, N. Látalová, Z. Látalová, Pjantkovská, libero Chaloupková. Střídaly: Kořínková, Heilbornová

Olomouc: Herdová, Moscická, Rajlićová, Borovcová, Kneiflová, Galvãová, libero Slavíková. Střídaly: Weidenthalerová, Šepeľová