Liberec nad síly našeho mladého týmu

16. 12. 2021

V dohrávce 16. extraligového kola se volejbalistky Sokola Šternberk představily na palubovce lídra tabulky Dukly Liberec. Mladé Hanačky přes veškerou snahu nebyly favoritovi vážným soupeřem a po necelé hodině hry se vracely na Moravu s hladkou porážkou 0:3.

Naděje Šternberanek na dobrý výsledek se pod Ještědem začaly hroutit už v první půli úvodního setu, kdy se po servisu Skrypakové posunulo skóre z 3:3 na 9:3 pro domácí. Liberec pak v dalších bodových sériích vedení navyšoval a nakonec zvítězil suverénně 25:10.

Dukla si podobný jistý průběh zopakovala hned v úvodu druhého dějství. Po podáních Nové to bylo 6:0 a Šternberk znovu pouze statoval - 25:11 a 2:0.

A totéž ve třetím setu - ze stavu 6:6 a 9:7 to bylo znovu po servisech Nové 16:7 a duel se prakticky jen dohrával. Po výsledku 25.10 byl rychlý triumf domácích dokonán.

„Máme za sebou dvoutýdenní tréninkový výpadek, kdy byl tým v karanténě. Holky se i proto na palubovce hledaly a nebyly dnes důstojnými soupeřkami. Domácí měli celé utkání pod kontrolou a já jim gratuluji k zaslouženému úspěchu,“ řekl trenér Sokola Jan Drešl.

„Dnes si holky zápas užily. Byl to úplně bezchybný výkon, takže velké poděkování týmu. Je mi jen trochu líto děvčat ze Štemberka, protože dnes naše hráčky opravdu předvedly bezchybný a kvalitní výkon,“ liboval si liberecký kouč Libor Gálík.

Poslední letošní soutěžní zápas čeká Šternberanky v sobotu 18. prosince, kdy se od 17 hodin představí v závěrečném kole základní části extraligy na hřišti v tabulce třetího Králova Pole.

VK Dukla Liberec - TJ Sokol Šternberk 3:0 (10, 11, 10)

Rozhodčí: Nedbálek, Jusič

Čas: 57 minut

Diváků: 200

Liberec: Nová, Nečasová, Skrypaková, Kojdová, Kohoutová, Kvapilová, libero: Kolářová. Střídaly: Šotkovská, Bartošová, Šulcová, Blažková.

Šternberk: Z. Látalová, Körmendyová, Ramajová, Herdová, Kamidinová, N. Látalová, libero Slavíková. Střídaly: Abendroth, Melicherová, Vyjídáková.