Lídr tabulky byl nad sokolské síly

11. 3. 2023

V předposledním, 32. kole dlouhodobé části extraligy svedly volejbalistky Sokola Šternberk v Liberci souboj posledního s prvním týmem ligové tabulky a podle očekávání podlehly vysokému favoritovi 0:3, když alespoň trochu vyrovnaně hrály jen v úvodní sadě.

Do prvního setu vstoupily Liberečanky vlažně a prohrávaly až o čtyři body (1:4, 2:6). Dukla však rychle srovnala (6:6) a v další části sady si oba týmy udržovaly minimální bodový odstup. Domácí celek přesto postupně soupeři unikal (13:10, 16:12) a do koncovky vstupoval s šestibodovou výhodou (20:14). Sokol se sice ještě téměř dotáhl (22:20), úvodní set ale blokem ukončila kapitánka Dukly Kvapilová - 25:20.

Druhé dějství začalo náporem Liberce a už za stavu 4:1 přišel oddechový čas hostí. Severočešky však rozdíl ve skóre postupně navyšovaly (8:2, 20:9) a nakonec povolily Šternberku uhrát pouhých deset výměn.

Ve třetí části byl zprvu rozdíl ve skóre minimální, až od stavu 16:13 se na servis dostala domácí Lyklemaová a vydržela tam až do mečbolu (24:13). Liberec jednoznačným vítězstvím 25:14 a 3:0 potvrdil roli favorita a bere všechny body.

„Soupeř potvrdil svoje kvality a nedal nám v podstatě šanci. Leda v prvním setu, tam nás nechal trochu dýchat a nám se dařil trošku servis, ale další dva sety byly opravdu jednoznačné. Takže můžu jen pogratulovat domácím a naše holky pochválit, že po tak dlouhé cestě, co jsme absolvovali v deseti lidech, se ještě držely statečně,“ konstatoval trenér Sokola Miroslav Jehlář.

Gratulace našemu týmu, že dnešní papírově lehké, ale v hlavách složitější utkání, které jsme museli vyhrát, abychom opět zakončili vítězně základní část extraligy, holky zvládly a my jim děkujeme. Myslím, že potřetí v řadě jsme vyhráli základní část a máme z toho radost. Za čtrnáct dnů začíná play-off a tam se rozhodne, jestli budeme úspěšní, nebo ne,“ hledí už dopředu domácí kouč Libor Gálík.

V posledním extraligovém kole budou Šternberanky hostit ve čtvrtek 16. března od 17 hodin ve své hale Ecce Homo pražský Olymp.

VK Dukla Liberec - TJ Sokol Šternberk 3:0 (20, 10, 14)

Rozhodčí: Poláček, Olt

Čas: 62 minut

Diváků: 300

Liberec: Frankevyčová, Blažková, Kvapilová, Šulcová, Kohoutová, Deislová, libero Kolářová. Střídaly: Dvořáková, Fixová, Lyklemaová, Bartošová

Šternberk: Přibylová, Deninová, Lochová, N. Látalová, Z. Látalová, Pjantkovská, libero Chaloupková. Střídaly: Kořínková, Heilbornová, Truksová