Ligová pouť mladých Šternberanek začala prohrou v Prostějově

25. 9. 2021

Těžký úvod nové extraligové sezony nachystal los nezkušenému týmu šternberských volejbalistek. Hráčky Sokola se představily na palubovce desetinásobných mistryň z Prostějova a svému soupeři dokázaly pořádně vzdorovat pouze v prostředním dějství. Porážce 0:3 v prvním kole nejvyšší soutěže však zabránit nedokázaly.

Oba týmy se jen před několika málo dny střetly v rámci přípravného turnaje v Olomouci a z výhry ve třech setech se tehdy radovaly prostějovské volejbalistky. Výsledek však poněkud klamal, protože o dvě sady se bojovalo v dlouhých a dramatických koncovkách. Tentokrát byl průběh o dost jednoznačnější. V úvodním dějství Prostějov od stavu 2:2 do 13:5 soupeřky prakticky nepustil do hry, teprve poté trochu povolil, ale celkový výsledek byl zcela jasný a pro hosty nemilosrdný - 25:12.

Začátek druhé části zápasu přinesl jiný obraz a domácí volejbalistky měly rázem problémy (5:3, 6:8). Ve střední pasáži se bojovalo o každý míč (11:12, 14:12, 18:20). Sokolky v koncovce dokonce vedly 22:20 a byly blízko k vyrovnání, teprve poté favorit zabral a strhl závěr těsně na svou stranu - 25:23.

Odpor mladých Šternberanek se tím zlomil a stejně jako v úvodním setu to i v tom třetím bylo rázem 13:5. Výsledkově se i nadále hrálo jako přes „kopírák“ (15:10) a také konečný výsledek, jenž znamenal prostějovské vítězství 3:0, byl téměř totožný - 25:13.

„Úvod nám vůbec nevyšel, dělali jsme moc chyb a soupeř byl jasně lepší. Až od druhého setu se holkám dařilo hrát to, co umí na trénincích, a náš výkon šel výrazně nahoru. Jen škoda závěru, kdy jsme vlastní nezkušeností neudrželi slibné vedení. Opakovaně jsme nepoložili útoky na zem, ztracená koncovka rozhodla celé utkání. Třetí sada se hodně podobala té úvodní, znovu jsme nestačili kvalitě domácích, kterým gratuluji k vítězství,“ uvedl sportovně šéf sokolské lavičky Jan Drešl.

„První set byl z naší strany velice dobrý. Ve druhém jsme ale dost polevili na podání, soupeř lépe přihrával, přišly naše zbytečné chyby. Například jsme špatně blokovali vysoké útoky, proto hosté až do koncovky vedli. Naštěstí klíčový závěr se povedlo uhrát hlavně zásluhou Káji Fričové. Zbytek zápasu pak už pokračoval opět v naší režii díky dobrému servisu a menšímu počtu chyb. Za vítězství 3:0 jsme určitě rádi, výsledek je podle představ,“ pochvaloval si domácí kouč Miroslav Čada.

Premiéru před vlastními fanoušky v nové sezoně zažijí Šternberanky ve čtvrtek 30. září, kdy od 17 hodin přivítají ve své hale v rámci druhého extraligového kola svého sokolského rivala z Frýdku-Místku.


VK Prostějov - TJ Sokol Šternberk 3:0 (12, 23, 13)

Rozhodčí: Kavala, Novák

Čas: 73 minut

Diváků: 250

Prostějov: Fričová, Kvapilová, Kopáčová, Michalíková, Löffová, Bajuszová, libero Stavinohová. Střídaly: Smolková, Beránková, Kožoušková.

Šternberk: Ramajová, Herdová, Kamidinová, N. Látalová, Z. Látalová, Körmendyová, libero Slavíková. Střídala: Vyjídáková.