Na palubovce mistra se body neurodily

28. 12. 2022

Nabitý program extraligy volejbalistek pokračoval prakticky ihned po skončení vánočních svátků zápasy 17. kola. Sokol Šternberk se představil na palubovce mistrovského Prostějova a dle očekávání zvítězil ve třech sadách domácí šampion.

Prostějovu zajistily dvě bodové série rychlé vedení 7:2, ale pak přišla na podání Zuzana Látalová a hostující družstvo snížilo na 8:6. Menší náskok si však domácí tým zachovával i nadále a následně jej opět navýšil (17:11). Sokol ještě jednou zareagoval (18:15), přesto mistr koncovku od stavu 20:17 bez větších problémů zvládl - 25:20 a 1:0.

Také na začátku druhé části se opakovala situace z úvodu střetnutí (8:3). Tentokrát se ovšem domácí jízda nezasekla a rozdíl mezi oběma celky se zvětšoval (13:8, 21:8). A tak se brzy zrodil šternberský debakl 25:11.

Obhájkyně mistrovského titulu se krátce zasekly jen v úvodu třetího dějství (1:4, 3:6), pak ale nastal prudký obrat. Prostějovanky nepříznivý průběh otočily (9:7), dál nijak nebrzdily, aby v rychlém tempu duel ukončily - 25:12 a 3:0.

„Jakmile nás domácí víc zatlačili servisem, byli jsme v útoku bezzubí. Právě útočnými kombinacemi a zakončením byl mezi oběma týmy největší rozdíl. První set probíhal ještě malinko vyrovnaně, ale počínaje druhým byl Prostějov jasně lepší. Výborně se na nás připravil a zápas neustále kontroloval, zaznamenal v něm jen šest chyb. Gratuluji mu k zaslouženému vítězství,“ uznal šternberský kormidelník Jan Drešl.

„Po každé delší pauze bývám trochu nervózní, když jako trenéři nemáme družstvo úplně pod kontrolou. Nakonec jsme to ale dnes zvládli, přestože hlavně v prvním setu tam z naší strany bylo víc chyb, možná i z podcenění. Od druhé sady jsme však už hráli velice dobře a utkání se pak vyvíjelo jednoznačně pro nás. Moc se mi líbil vstup střídající Pepiny Smolkové, která do toho brzy naskočila z lavičky, skvěle využila příležitost. Navíc po docela dlouhé době víc hrála - a dost solidně - i její uzdravená sestra Míša Smolková,“ chválil kouč vítězek Miroslav Čada.

Další soutěžní utkání čeká Šternberanky v pátek 30. prosince, kdy přivítají v rámci 18. kola extraligy Přerov. Hrát se bude v hale Ecce Homo v 17 hodin.


VK Prostějov - TJ Sokol Šternberk 3:0 (20, 11, 12)

Rozhodčí: Trumpeš, Jusič

Čas: 71 minut

Diváků: 250 

Prostějov: Bajuszová, Faltínová, Kvapilová, Silvaová, Meidlová, Löffová, libero Stavinohová. Střídaly: J. Smolková, M. Smolková

Šternberk: Přibylová, Chaloupková, Kořínková, Kočetková, Z. Látalová, Lochová, libero Deninová. Střídaly: N. Látalová, Pjantkovská, Truksová, Vyjídáková