Na začátek ligové nadstavby prohra na hřišti favorita

28. 1. 2023

Do nadstavbové části extraligy vstoupily volejbalistky Sokola Šternberk na palubovce brněnského Králova Pole. Ve 23. soutěžním kole Šternberanky opět marně usilovaly o první ligové vítězství v této sezoně, po třech vcelku vyrovnaných setech však znovu zapsaly porážku, tentokrát 0:3.

Po opatrném začátku (3:3) začaly úřadovat domácí favoritky (8:4). Sokol sice vcelku držel krok, jenže ztrátu se mu stáhnout nedařilo (15:11), ta se posléze naopak začala prohlubovat (18:12). V závěru sady ještě hostující volejbalistky dokázaly zkorigovat vedení Brna na polovinu (20:12, 24:20), víc už však nestihly - 25:20.

Druhé dějství mělo dramatičtější náboj, Šternberanky stáhly brněnské tříbodové vedení (12:9, 12:12) a Brno bralo oddechový čas. Oba týmy se pak až do koncovky tahaly o každý míč, závěr setu ale patřil Královu Poli, které Šternberk dokázalo ubránit a odskočilo na 22:19. Výhru 25:20 a vedení 2:0 nakonec zařídila domácím esem Kamasová. 

Do třetí sady vstoupilo KP Brno vedením 5:1 a i dále na hřišti vládlo (8:4, 13:6). Šternberk byl na favorita krátký, a tak domácí celek vstupoval do koncovky s pohodlným náskokem 20:13. V závěru se Jihomoravanky propracovaly až k šesti mečbolům (24:18) a vzápětí proměnily hned první z nich - 25:18 a 3:0.

„Trápíme se s řadou nevynucených chyb a kvůli tomu máme problém se na soupeře dotáhnout. Pořád s tím bojujeme. Snad to příště bude lepší. Gratuluji Brnu k vítězství,“ konstatoval lakonicky kouč Sokola Jan Drešl.

„Bylo na nás trošku znát, že jsme se v týdnu spíš soustředili na to, abychom dali holkám trochu víc volna. V utkání jsme ale v zásadních chvílích přistoupili ke všemu zodpovědně a jsem šťastný za to, že i mladé hráčky, které nastoupily, to zvládly dobře,” pochvaloval si kouč vítězek Erik Nezhoda.

Další ligový zápas čeká Šternberk v pátek 3. února, kdy doma vyzve v souboji posledního s předposledním celkem tabulky od 17 hodin družstvo Přerova.

 

VK Královo Pole - TJ Sokol Šternberk 3:0 (20, 20, 18)

Rozhodčí: Dmejchal, Jusič

Čas: 72 minut

Diváků: 240

Královo Pole: Pelikánová, Bukovská, Koulisiani, Nikolová, Kamasová, Hrušecká, libera Digrinová, Šmardová. Střídaly: Jelínková, Rožnovjáková, Vystrčilová, Kuníková

Šternberk: Pjantkovská, Přibylová, Heilbornová, Kořínková, N. Látalová, Z. Látalová, libera Deninová, Vyjídáková. Střídaly: Chaloupková, Kočetková, Truksová