Na závěr extraligy porážka od Olympu

16. 3. 2023

Dlouhodobou část extraligy zakončily volejbalistky Sokola Šternberk domácím zápasem jejího 33. kola proti Olympu Praha. Šternberky podlehly soupeři z hlavního města Praha 0:3 a nyní budou čekat, zda se v první lize najde jejich vyzyvatel pro případnou baráž o účast mezi elitou.

Od počátku se hrálo podle not rozdaných hosty (1:3, 2:6) a po servisech Virtové už to bylo 4:12. V koncovce si stejná hráčka šňůru na podání zopakovala (13:19, 13:24) a byl z toho propastný výsledek 14:25.

Ve druhém dějství se na chvíli dostal do vedení domácí Sokol (5:2, 8:6), následně ale exšternberská Šmídová na servisu pomohla průběh otočit (8:11) a opět to byl Olymp, který si hlídal náskok (11:15, 14:19). Více mu sice domácí volejbalistky nedovolily, i tak z toho však byla další výhra Pražanek - 19:25 a 0:2.

Třetí část už byla opět jasně v režii hostujícího družstva (1:4, 4:9), které navíc předvedlo málo vídanou šňůru deseti bodů při podání Šimáňové (6:11, 6:21) a nakonec povolilo uhrát hostitelkám pouhých jedenáct výměn.

„Jsme spokojení především s vítězstvím za tři body v poměru 3:0, protože jsme byli jedním z týmů, které Šternberk v průběhu sezony o body připravil. Toto vítězství nás stále drží v naději i na čtvrté místo v tabulce, čekáme, jak dopadnou další dnešní utkání. Uvidíme,“ zmínil šéf vítězné lavičky Stanislav Mitáč, jehož tým nakonec skončil před play-off pátý.

„Máme problémy se zakončováním útoků, v kombinaci a také na přihrávce. Jsou to pro nás komplikace, o nichž se bavíme celou sezonu. Dnes jsme se s tím opět potýkali a soupeři tak umožňovali hrát jeho hru. Gratuluji vítězkám a přeji jim hodně štěstí v play-off,“ zakončil své hodnocení galantně domácí trenér Jan Drešl.

Nyní bude Sokol Šternberk jako poslední tým letošního extraligového pořadí čekat na vývoj v play-off první ligy, z nějž mu může vzejít případný vyzyvatel pro baráž o účast v příštím ročníku tuzemské elitní soutěže. Rozhodne se do 4. dubna, kdy končí termín na podávání přihlášek.

 

TJ Sokol Šternberk - PVK Olymp Praha 0:3 (-14, -19, -11)

Rozhodčí: Ištvanech, Kubinec

Čas: 64 minut

Diváků: 80

Šternberk: Pjantkovská, Přibylová, Heilbornová, Kořínková, N. Látalová, Z. Látalová, libero Chaloupková. Střídaly: Truksová, Deninová

Olymp: Šmídová, Kalhousová, Gajdová, Brancuská, Virtová, Šimáňová, libera Dostálová, Pešková. Střídaly: Brichtová, Poloučková