Nadějně zahájené sokolské derby doma výhrou neskončilo

30. 9. 2021

Ve 2. kole nejvyšší soutěže absolvovaly volejbalistky Sokola Šternberk svou domácí premiéru v nové sezoně a v sokolském derby podlehly Frýdku-Místku 1:3, přestože měly duel velmi nadějně rozehraný.

Šternberk vstoupil do derby lépe než hosté a po většinu prvního dějství měl mírně navrch (4:2, 14:11, 16:13). Hanačkám se však dlouho nedařilo vytvořit si rozhodující náskok, povedlo se jim to až v samotném závěru (21:18, 24:18). Hosté ještě koncovku zdramatizovali čtyřmi body v řadě (24:22), porážce 22:25 už ale zabránit nedokázali.

Hodně podobný průběh měla dlouho i druhá část střetnutí. Šternberk tlačil, ale Frýdek vždy rychle dorovnal (10:7, 10:10, 17:14, 17:17). V závěru to vypadalo, že domácí míří za ziskem dalšího setu, vedli 23:21 a následně měli i dva setboly (24:23, 25:24). Jenže je neproměnili a vzápětí hosté svou druhou stejnou výhodu zužitkovali - 26:28 a 1:1.

Tento zlom mladými Šternberankami v počátku třetí sady poněkud otřásl (1:4, 2:5), rychle se však otřepaly (6:6) a znovu zavelely do útoku (20:16). Za stavu 22:18 se zdálo, že si domácí celek vezme vedení v duelu zpět, Frýdek-Místek ale zareagoval šňůrou sedmi míčů v řadě a dokonalým obratem na 22:25.

To byla pro Šternberk definitivní rána. Ve čtvrtém dějství už se příliš nezmohl na odpor (1:6, 7:13, 12:20) a po výsledku 17:25 prohrál i druhý zápas v nové sezoně, tentokrát 1:3.

„První set byl z naší strany katastrofický, dělaly jsme hodně školáckých chyb. Podobně se vyvíjela i druhá sada, ale v koncovce se nám podařilo stav otočit a podobně se nám vedlo i ve třetím setu. Holkám se dařilo na bloku i v útoku a ve čtvrtém setu už jsme měly převahu,“ uvedla trenérka hostujícího celku Alexandra Dedková.

„Dnešní utkání jsme měli velmi dobře rozehrané, zklamali jsme však v koncovkách druhého a třetího setu. Některé hráčky se nemohly vzchopit, chybovaly a nedokázaly se v rozhodujících okamžicích plně koncentrovat,“ zlobil se šéf domácí lavičky Jan Drešl.

Další ligový duel čeká na volejbalistky šternberského Sokola ve čtvrtek 7. října, kdy se od 17 hodin představí v Přerově.

TJ Sokol Šternberk - TJ Sokol Frýdek-Místek 1:3 (22, -26, -22, -17)

Rozhodčí: Ištvanech, Peloušek

Čas: 112 minut

Diváků: 80

Šternberk: Ramajová, Herdová, Kamidinová, N. Látalová, Z. Látalová, Körmendyová, libero Slavíková. Střídaly: Kořínková, Vyjídáková.

Frýdek-Místek: Petrová, Navrátilová, Ulumbelashviliová, Mitrega-Mamicová, Šnellyová, Hadáčková, libero Teperová. Střídaly: Diatková, Tkáčová, Radulovićová.