Návrat oblíbenkyně stoplo zranění. Šternberský blok vyztuží Albánka

27. 7. 2022

Návrat oblíbenkyně šternberských volejbalových fanoušků Olivie Kofieové se nakonec nekoná. Temperamentní americká blokařka nestihla doléčit zranění ramene a po doporučení lékaře došlo ke zrušení uzavřeného kontraktu. Chybějící post na středu sítě nakonec vyplní albánská volejbalistka Sara Haskuová, několikanásobná vítězka tamní ligy i poháru. Připojí se tak k dosavadním šternberským posilám: liberu Barboře Chaloupkové, skotské blokařce Mhairi Agnewové, smečařce Anetě Weidenthalerové, nahrávačce Lucii Truksové, ukrajinské smečařce Inně Deninové a její krajance, univerzálce Polině Kočetkové.

Třiadvacetiletá a 185 centimetrů vysoká Sara Haskuová začínala s dospělým volejbalem v klubu Barleti Volley v albánské metropoli Tirana. S ním si hned připsala první ligové i pohárové trofeje a podobně se jí vedlo i v konkurenčním Partizanu Tirana. V sezoně 2018/2019 se představila v dresu švýcarského Volley Lugano a naposledy hrála za albánský tým KS Vllaznia z města Skadar. „Věřím, že jsem se rozhodla správně, když půjdu právě sem,“ vyhlíží české angažmá Sara Haskuová.


Jak se těšíš na nadcházející sezonu v české extralize a šternberském klubu?

Za nabídku z Česka jsem velmi ráda. Jsou to pro mě zase nové zkušenosti a emoce a už se nemůžu dočkat, až sezona začne. Při rozhovorech s manažerem a následně při kontaktu s trenérem to vypadalo na velmi dobrý tým a slyšela jsem o něm mnoho dobrých slov.


S jakými ambicemi přicházíš do české nejvyšší soutěže a jaká jsou tvá očekávání?

Mým cílem je odevzdat na hřišti pro klub to nejlepší a ukázat, co všechno dokážu. Od našeho družstva očekávám, že budeme dobrý tým, že si budeme navzájem pomáhat, a to by nám mohlo pomoct k vítězstvím.

 

Hraješ na pozici blokařky. Co se ti na tomto postu nejvíce líbí a co považuješ za svoji silnou stránku?

Myslím, že být blokařkou je velmi těžké. Musíte být rychlí a také dost pozorní. Mou nejsilnější stránkou je hlavně právě blok, který je pro tento post určitě klíčový.

 

Jak si užíváš volno před začátkem přípravy, která se už blíží, a co ráda děláš ve svém volném čase?

Mám především moc ráda hudbu. Myslím, že je uklidňující a často i motivující. Ve svém volnu ráda vařím a trávím čas s rodinou, přáteli a také mou kočkou. Mimo jiné také ráda cvičím v posilovně.


Navštívila jsi už někdy v minulosti Českou republiku nebo to bude tvá premiéra?

V České republice jsem ještě nikdy nebyla a nikdy jsem také nepotkala žádné Čechy. Jsem velmi zvědavá na vaši kulturu. Věřím, že jsem se rozhodla správně, když přijedu právě sem do této země.