Nejlepší ligový tým na přihrávce? Přece Sokol Šternberk!

14. 4. 2020

Koronavirovou pandemií násilně přetržená sezona sice ukončila extraligu nedohranou a bez konečného pořadí, i z odehraných zápasů se však dají vysledovat zajímavé statistiky. Pro šternberský Sokol vyšla čísla nejlépe na přihrávce, kde tým z nejmenšího ligového města skončil s úspěšností 16 procent dokonce první mezi celou tuzemskou elitou.

"Pochvala v tomto směru patří zejména Katrině Zilbermanové, která si v republikové statistice udržela první místo na přihrávce v individuálních statistikách," zmínil šternberský kouč Jan Drešl.

Statistiky, které na svém webu zveřejnil klub VK Prostějov, dále přisoudily Sokolu osmé místo v počtu získaných bodů (1482), shodnou příčku v úspěšnosti útoku (33 %), v počtu bodových bloků (221) a sedmé v nasázených esech (167). V tabulce ukončené před startem play-off skončil Šternberk sedmý.

Budeme se tedy společně těšit na příští ligovou sezonu, která snad pro náš tým bude ještě lepší. Do té doby nejen všem fanouškům našeho klubu především pevné zdraví!