Nicole Šmídová: jako tým jsme si sedly, hrály jsme dobrý volejbal

14. 5. 2020

Jednou z hráček, na nichž by měl volejbalový Sokol Šternberk stavět i v nadcházející sezoně, je kapitánka a nahrávačka Nicole Šmídová. Věkem stále mladé, ale dnes už i zkušené hráčky, jsme se zeptali po koronavirem předčasně ukončené sezoně na několik otázek.


Jak vidíš dnes již bohužel skončenou sezonu z pohledu šternberského týmu?

Určitě pozitivně. Začátek nám sice nevyšel podle představ, naše hra byla nejistá a dělaly jsme hodně chyb, ale v průběhu sezony se naše hra zlepšila, uklidnila a my dokázaly hrát velmi dobrý volejbal. Jako silné stránky týmu bych určitě vyzdvihla perfektní přihrávku, o kterou se zasloužila hlavně Katrina Zilbermanová, ale i ostatní přihrávající hráčky. Na útoku nás celou sezonu držela Olivia Loren Kofieová, která do týmu zároveň přinesla i obrovskou touhu po vítězství. Také bych vyzdvihla výkon Verči Schandlové, která i přes zdravotní problémy bojovala a na útoku byla jistotou. Každopádně celý tým včetně mladých holek určitě zaslouží pochvalu. Táhly jsme za jeden provaz a zápasy jsme kolikrát doslova urvaly.


A jak hodnotíš teď už skončený ročník z individuální stránky?

Ze začátku jsem trochu bojovala sama se sebou, ale myslím, že nakonec můžu být celkem spokojená. Samozřejmě nějaké rezervy mám a budu se snažit na nich zapracovat.


Daří se ti skloubit studium s extraligovým volejbalem. A měla bys případně recept pro ostatní studentky kombinující školu s vrcholovým sportem?

Naštěstí mi klub vychází vstříc a já můžu být každý den ve škole. Většinou pak hned spěchám na odpolední trénink a večer se učím na další den. Na nic jiného moc čas nezbývá. Ale když člověk chce, tak to jde.:-)


Jak moc byl pro tebe přestup z elitního klubu v Prostějově do přece jen rodinnějšího Šternberka?

Aklimatizovala jsem se dobře. Možná i díky tomu, že přesun byl v rámci Olomouckého kraje. Největší rozdíly byly v tréninkovém plánu a v užívání hlavně anglického jazyka mezi spoluhráčkami.


Jak si v době omezení kvůli koronavirové pandemii udržuješ kondici?

Společně se ségrou a přítelem se snažíme každý den něco dělat. Na začátku nouzového stavu šlo spíše o posilování, ale teď se k tomu konečně přidaly i oblíbenější beach a tenis.


Navíc jsi dostala pozvánku do české reprezentace. Co to pro tebe znamená?

Pozvánka do reprezentace pro mě byla příjemným překvapením. Považuji to za skvělou příležitost se něčemu novému přiučit a poznat další úroveň volejbalu.


Jak vidíš novou sezonu, která (snad) začne na podzim tohoto roku?

Určitě bude silně ovlivněná koronavirovou pandemií. Týmy hlavně z dolní části tabulky budou muset ušetřit a hrát s českými mladými hráčkami. Snad se v průběhu sezony nerozdělí tabulka moc brzy na dvě poloviny.


V týmu Sokola dojde opět k mnoha změnám. Nemáš z toho trochu strach?

Strach určitě nemám, na sezonu se těším. Hlavní je, abychom si sedly jako tým a aby byla v šatně a na hřišti dobrá atmosféra.