Opět ty koncovky! Šelmy vezou domů výhru ve třech setech

10. 11. 2022

Zastavit nepříjemně se natahující sérii porážek chtěly v 9. extraligovém kole volejbalistky Sokola Šternberk. Tým z nejmenšího ligového města hostil ve své hale Ecce Homo družstvo brněnských Šelem a stejně jako v předchozích duelech rozhodně nebyl horším týmem. Přesto ale prohrál 0:3 a na body už čeká čtyři zápasy.

V úvodu prvního setu Sokol dlouho ztrácel (0:3, 3:7), hru však několikrát vyrovnal a následně se sám ujal vedení (11:9, 15:12). Maximálně tříbodový náskok se dále přeléval ze strany na stranu, až si nejtěsnější výhru 25:23 uzmuli hosté.

Podobně se dlouho vyvíjela i druhá část zápasu (8:5, 9:11). A pokračovalo se i dál (13:11, 13:16, 20:18, 20:23). Poslední dvě výměny ale patřily Brnu, které se po výsledku 22:25 ujalo vedení 2:0.

Šanci na případný zvrat a bodový zápis měly Šternberanky ve třetím dějství, v němž prakticky neustále vedly (4:1, 10:5, 21:17). V závěru měl Sokol za stavu 24:20 hned čtyři setboly, při podání hostující kapitánky Markové je ztratil, následně ještě jeden a nakonec prohrál 25:27 a 0:3.

„Víme, že tady to bývá těžké. Šternberk je agresivní, dobře brání i podává, což se dnes vyplnilo. My jsme ukázali zkušenost ve dvou koncovkách, v nichž jsme to zlomili. A k tomu i štěstí, protože dohrát takové dvě koncovky, to se moc často nestává. Jinak výkon od nás byl dnes takový nemastný neslaný. Nevím, jestli to bylo ze strachu. Neřekl bych, ale prostě tam tlak, že tady máme vyhrát, a asi to podle toho trošku vypadalo,“ řekl trenér vítězek Ondřej Boula.

„Opět zápas jako naše předchozí, kdy důstojně hrajeme se soupeřem, ale i když se dostaneme malinko nad něj, tak nemáme sílu dotáhnout to do vítězného konce. Budeme na tom muset asi zapracovat víc. Děvčata jsou mladá a potřebují taky získat zkušenosti. Doufám, že to brzy prolomíme,“ doufá domácí kormidelník Jan Drešl.

Hned dva ligové zápasy odehrají Šternberanky už o nadcházejícím víkendu. V sobotu 12. listopadu se od 15 hodin představí v Kutné Hoře proti ukrajinskému týmu Prometey Dnipro a o pouhý den později přivítají doma v pět odpoledne Duklu Liberec.

 

TJ Sokol Šternberk - VK Šelmy Brno 0:3 (-23, -22, -25)

Rozhodčí: Olt, Kubinec

Čas: 87 minut

Diváků: 110

Šternberk: Ramajová, N. Látalová, Kořínková, Kočetková, Weidenthalerová, Pjantkovská, libero Chaloupková. Střídaly: Vyjídáková, Z. Látalová

Brno: Benediktová, Dubjanská, Kyryčenková, Marková, Širůčková, Pluhařová, libero Chevalierová.  Střídaly: Kozubíková, Podhrázká, Mokrá