Oslabený Sokol dostal rychlou lekci na Olympu

28. 11. 2020

Pouhých pár hodin po skončení pětisetového domácího zápasu s Frýdkem-Místkem se volejbalistky Sokola Šternberk představily na palubovce pražského Olympu. Utkání se vyvíjelo podle papírových předpokladů a unavený hostující tým dostal od jednoho z aspirantů na titul třísetovou lekci trvající ani ne hodinu.

Sokolky vyrazily do pražských Vršovic v pouhých osmi hráčkách, z toho z poloviny ještě v juniorském věku. Značně oslabený tým vedl na lavičce asistent hlavního trenéra Drešla Miroslav Jehlář. Šternberk vedl pouze na začátku zápasu 3:1, ale potom již tahal za kratší konec. První set skončil za 15 minut poměrem 25:7 pro domácí.

Ve druhé sadě vedly Hanačky také 3:1, ale pokračovaly poté v odvážném výkonu a díky tomu vyhrávaly ještě 7:3. Olymp výrazně zvolnil, poprvé se dostal do vedení až za stavu 12:11. Pak ale už průběh setu kontroloval a nepřipustil větší komplikace.

V posledním dějství dal rovněž domácí trenér Mitáč příležitost mladým hráčkám - k Honzovičové se přidaly i nahrávačka Jaňourová a blokařka Bartošová. Šternberk opět vedl 3:1, vedení držel do stavu 10:8, ale pak se prosadila útočná a blokařská síla Olympu, který uhrál sedm bodů v řadě za sebou a dokráčel k pohodovému vítězství.

„Zápas se odehrával podle scénáře, který jsme předpokládali. Zkušenost soupeře v podobě Havlíčkové a Hodanové na útoku nám nedala moc šancí. U nás je to naopak o nevyzrálosti. V prvním setu si nás soupeř namazal na chleba, druhý a třetí set jsme úplně nepropadli, dokázali jsme soupeře potrápit servisem a bylo to trochu i na dívání,“ řekl šternberský kouč Miroslav Jehlář.

„Povinné vítězství za tři body, nebál bych se říci v tréninkovém tempu. Očekávali jsme, že Šternberk přijede v sestavě jako ze včerejšího zápasu s Frýdkem, ale nestalo se tak, přijeli s mladými hráčkami. Do prvního setu jsme vlétli jako uragán a v dalších dvou jsme dali příležitost i hráčkám z lavičky,“ konstatoval trenér Pražanek Stanislav Mitáč.

Ve zběsilém postcovidovém tempu se volejbalistky Šternberka představí už v úterý 1. prosince od 17 hodin na palubovce Olomouce.

PVK Olymp Praha - TJ Sokol Šternberk 3:0 (7, 17, 17)

Rozhodčí: Hladišová, Dmejchal

Čas: 56 minut

Diváků: 0

Olymp: Hodanová, Purchartová, Kocmanová-Havlíčková, Honzovičová, Šimáňová, Smutná, libero Pešková. Střídaly: Bartošová, Jaňourová.

Šternberk: Látalová, Kneiflová, Dosoudilová, Herdová, Kořínková, Jarošová, libero Vyjídáková. Střídaly: Dudová, Jarošová.