Ostravě jsme i podruhé sebrali jen set

19. 11. 2022

Odvetami čtvrtečních zápasů byla utkání sobotního 12. kola volejbalové extraligy žen. Sokol Šternberk ve čtvrtek přes statečný boj prohrál v Ostravě 1:3 a tentýž výsledek se zrodil i ve šternberské hale Ecce Homo, kde znovu triumfoval tým Ostravanek.

V prvním setu se ostravským hráčkám dařilo udržovat po celou dobu náskok, hrály koncentrovaněji a zaslouženě zvítězily 25:12.

Druhé dějství bylo vyrovnané až do stavu 17:17, do té doby si mírný náskok dokonce držely domácí volejbalistky. Pak se ale dostala na servis ostravská kapitánka a exšternberská Sandra Skřivanová a rázem to bylo 17:20. Hosté už svou šanci nepustili a po výsledku 21:25 vedli 2:0.

Jenže zlepšená hra Sokola pokračovala i ve třetí sadě. Domácí se při podání nahrávačky Truksové dostali do vedení 5:0, náskok si drželi i nadále (18:11, 22:14) a díky výhře 25:15 snížili.

Čtvrtý set byl ovšem pro domácí tým pohromou. Soupeřkám se dařilo především na podání (0:8, 1:11, 5:23) a výsledkem byla katastrofická prohra 7:25 a celkově 1:3.

„Přijeli jsme do Šternberka s cílem získat tři body, což se nám povedlo. Hráli jsme zodpovědně v obraně, ale ve třetím setu jsme nepochopitelně polevili. Mysleli jsme si, že je utkání naše a soupeře jsme podcenili. Posledním setem jsme se však vrátili do zápasu, domácí jsme deklasovali, protože jsme dobře servírovali a ubránili jsme jejich klíčovou hráčku,“ konstatoval trenér Ostravy Zdeněk Pommer.

„Rozhodli jsme se posílit útok naším liberem. Na této pozici nás nezklamala, ale na příjmu jsme měli problémy. Podařil se nám třetí set, kdy jsme byli úspěšní na servisu a body jsme získávali i z útoku. Ve čtvrtém setu se karta obrátila, dařilo se soupeřkám a nám se nepovedlo na jejich hru reagovat,“ uznal kouč Sokola Jan Drešl.

Další šanci na zisk ligových bodů budou mít Šternberanky v sobotu 26. listopadu. Nečeká je ale nic snadného. V rámci 13. kola nejvyšší soutěže se Sokol představí od 17 hodin v Olomouci.

TJ Sokol Šternberk - TJ Ostrava 1:3 (-12, -21, 15, -7)

Rozhodčí: Trumpeš, Olt

Čas: 88 minut

Diváků: 95

Šternberk: Truksová, Weidenthalerová, Kořínková, N. Látalová, Chaloupková, Z. Látalová, libero Pjantkovská. Střídala: Kočetková

Ostrava: Chládková, Kašparová, Buviničová, Hadáčková, Skřivanová, Dabrowská, libera Jančová, Tobiášová. Střídaly: Jasečková, Vytisková, Jedličková, Bauerová