Play-off se vzdaluje, Přerov vítězí ve Šternberku 3:1

30. 1. 2021

Soubojem o zachování reálné šance na účast v letošních vyřazovacích bojích bylo utkání 9. extraligového kola, v němž v tabulce poslední Sokol Šternberk hostil jen o jednu pozici lepší Přerov. V duelu o příslovečných šest bodů se nakonec radovali hosté, kteří po divokém průběhu zvítězili 3:1.

Šternberk nasadil do základní sestavy obě své olomoucké posily Abendroth i Kamidinovou a od začátku dostal soupeře pod tlak. Jenže z něj vytěžil maximálně dvoubodový náskok (6:4, 9:7) a zkušenější hosté v polovině setu převzali iniciativu (11:10, 11:13). Od té chvíle tahal Sokol za kratší konec (15:20, 17:22) a nakonec prohrál 20:25.

Vítězky si pohodu přenesly i do úvodu druhé sady (0:3, 2:8), navíc jejich náskok narůstal i nadále (5:12). Domácí volejbalistky se pokusily vykřesat naději čtyřmi body v řadě (7:14, 11:14), jenže jejich vzepjetí nemělo dlouhého trvání (12:19). Šternberk v závěru alespoň kosmeticky upravil skóre, porážce 17:25 však nezabránil.

Začátek třetího dějství rázem přinesl zcela jiný obraz hry. Domácí tým zahrozil hned v úvodu (4:1), za stavu 5:2 se navíc na servis postavila Wańczyková a vydržela tam dlouhých devět výměn (14:2), když si pomohla hned čtyřmi esy! Přerov se z tohoto úderu nevzpamatoval a za celý set si připsal pouhých osm vítězných výměn. Sokol díky drtivé výhře 25:8 snížil na 1:2.

Výsledková houpačka pokračovala ve svém pohybu i ve čtvrté části duelu (1:5). Šternberské snahy o vyrovnání opět srážely bodové šňůry soupeře (6:9, 6:12), definitivní úder domácím zasadila jejich bývalá spoluhráčka Polášková; při jejích servisech zvýšil Přerov ze 17:11 na 20:11, sadu získal 25:17 a celý zápas 3:1.

„Pro nás to byl zápas pravdy, jestli se můžeme ucházet o play-off. Jsem rád, že jsme to zvládli a vezeme si tři body, trošku mě ale mrzí, že to nebylo za 3:0. Po dvou setech už jsme si mysleli, že je vše hotovo, a to se nám nemuselo vyplatit. Zasekli jsme se u servisu, vznikla tam naše známá panika a ze zápasu se stane na chvíli drama. Jsem rád, že čtvrtý set už jsme ustáli dobře. Soupeřky to měly těžké bez své dosavadní kapitánky a s novými hráčkami,“ řekl kouč vítězek Radim Vlček.

„Bylo to pro nás velmi specifické utkání, protože jsme nastoupili s novou šestnáctiletou nahrávačkou, která k nám přestoupila ve čtvrtek, a hrála i nová blokařka Kaminidová. Obě holky musím pochválit, snažily se. Trápila nás ale nízká úspěšnost v útoku, nedařilo se nám vybírat míče a bez toho se těžko vyhrává,“ konstatoval domácí kormidelník Jan Drešl.

Příští víkend už čeká Šternberk premiérová účast v pohárovém Final Four, v jehož semifinále se v neděli 7. února Sokol střetne od 15 hodin v Teplicích s Univerzitou Palackého Olomouc.

TJ Sokol Šternberk - Volejbal Přerov 1:3 (-20, -17, 8, -17)

Rozhodčí: Slezák, Trumpeš

Čas: 94 minut

Diváků: 0

Šternberk: Abendroth, Herdová, Kořínková, Wańczyková, N. Látalová, Kamidinová, libero Slavíková. Střídaly: Z. Látalová, Dosoudilová.

Přerov: Diatková, Boudová, Kotlabová, Polášková, Benediktová, Zatloukalová, libera A. Kulová, Šádková. Střídaly: Semerádová, Pavlová, Kőhlerová, Plešingrová, Dlouhá.