Po dramatu smutek. Královo Pole veze z haly Ecce Homo výhru 3:1

13. 2. 2021

Po premiérové účasti v pohárovém Final Four hostil Sokol Šternberk v dohrávaném 10. extraligovém kole doma Královo Pole a po velké bitvě, v níž mohly uspět oba týmy, nakonec podlehl soupeři z Brna 1:3.

V úvodu zápasu předvedly oba celky několik výsledkových přemetů (1:4, 8:6, 12:9, 12:12), od poloviny setu se však iniciativa přesunula na stranu Králova Pole (13:12, 13:15). Sokol sice nepustil Brno do více než tříbodového trháku, v koncovce ale i tak za stavu 21:24 čelil třem setbolům. Při podání Wańczykové je však nejenže zlikvidoval, ale díky pěti bodům v řadě získal první sadu poměrem 26:24.

Také ve druhé části duelu se vedení zpočátku rychle přelévalo ze strany na stranu (5:3, 5:7) a opět se brzy dostali bodově navrch hosté z Králova Pole (9:14, 11:16). Šternberanky odpověděly pěti body (14:18, 19:18) při podání Nikoly Látalové, jež svou sérii vyšperkovala dvěma esy a ve zcela vyrovnané koncovce měly dokonce první setbol (24:23). Tentokrát to ale byly Brňanky, které odpověděly třemi vítěznými míči a díky výhře 26:24 vyrovnaly.

Vyrovnaná bitva pokračovala i na začátku třetího dějství. O něco málo navrch měly většinou opět hostující volejbalistky, Sokol byl však v závěsu a při podání Wańczykové vystřídal protivníka ve vedení (9:11, 13:11). Takových obratů předvedly oba celky v dalších výměnách ještě několik a potřetí musela rozhodnout další infarktová koncovka. Tři brněnské setboly Šternberk odvrátil při servisu Kamidinové (24:24), následně byl v podobné situaci úspěšný ještě čtyřikrát, osmou výhodu už ale Královo Pole zužitkovalo a po vítězství 30:28 vedlo 2:1.

Hosté byli nahoře a projevilo se to i na vývoji bodového skóre čtvrté sady (0:3, 2:7). Potom se navíc Brnu povedla bodová šňůra při podání Pavlíkové (3:7, 3:11) a utkání se začalo blížit ke svému závěru. Sokolu se ještě podařila vykřesat jiskra naděje (7:15, 12:16), následných pět bodů hostujícího týmu (12:21) však znamenalo definitivní pečeť; Královo Pole získalo čtvrtý set přesvědčivě 25:15 a celý zápas 3:1.

„Zápas byl ovlivněn velkým množstvím chyb u obou týmů. Škoda, že jsme nevyhráli první set, pak bychom se asi chytili dřív. Soupeřky hrály velice bojovně, utkání se rozhodovalo až v koncovkách,“ konstatoval brněnský kormidelník Matúš Kalný.

„Dnes jsme předvedli velice slušný výkon. Mrzí mě dvě chybná rozhodnutí sudího v koncovkách druhého a třetího setu, určitě nesouhlasím s jeho verdikty. Podle mě to ovlivnilo celý zápas. Z našich hráček chci dnes pochválit za dobrý výkon především Kristýnu Jarošovou,“ hodnotil domácí lodivod Jan Drešl.

Poslední zápas základní části extraligy odehrají Šternberanky v sobotu 20. února, kdy se v rámci dohrávaného 11. kola soutěže představí od 17 hodin odpoledne na palubovce Prostějova.

TJ Sokol Šternberk - VK Královo Pole 1:3 (24, -24, -28, -15)

Rozhodčí: Slezák, Ištvanech

Čas: 110 minut

Diváků: 0

Šternberk: Herdová, Kořínková, Wańczyková, N. Látalová, Kamidinová, Abendroth, libero Slavíková. Střídaly: Jarošová, Z. Látalová.

Královo Pole: Dolotovová, Bairdová, Judlová, Šunderlíková, Pavlíková, Koulisiani, libero Digrinová. Střídaly: Stráská, Bukovská, Hobbsová, Kuníková.