Po epické bitvě s druhým týmem tabulky Ostravou zůstal nečekaný bod ve Šternberku

20. 10. 2021

V dohrávaném utkání 5. extraligového kola hostily volejbalistky Sokola Šternberk tým Ostravy a v duelu s druhým týmem pořadí nejvyšší soutěže předvedly mimořádný výkon. Přestože Sokolky prohrávaly už o dva sety, po bojovné řeži si připsaly po výsledku 2:3 aspoň bod, když v závěrečném tiebreaku ztratily dokonce i jeden mečbol.

Úvodní set zahájily domácí volejbalistky katastrofálně, když po servisech ostravských Jedličkové a Kotlabové prohrávaly už 1:12. S tímto stavem se už příliš dělat nedalo a sada nakonec skončila z pohledu domácích výsledkem 17:25.

Naopak ve druhém dějství vedly ještě Šternberanky 18:14, jenže koncovku hrubě nezvládly a po vyrovnaném závěru a porážce 23:25 prohrávaly už 0:2.

Třetí dějství nabídlo opět rychlý únik hostí, tentokrát při podání Jasečkové (0:5), v tomto případě se ale domácí tým vrátil do hry a naopak sám opanoval situaci, když zhruba od poloviny dějství nabíral postupný náskok a zvítězil 25:18.

Naopak čtvrtý set začal vedením domácích při servisu Körmendyové (5:0), brzy ale bylo opět podle tradice tohoto utkání vyrovnáno (7:7). Domácí tým však znovu atakoval (19:13) a po zásluze vyrovnal po výsledku 25:21.

Rozhodující tiebreak byl vyrovnaný až do samého závěru, kdy nejprve měli blíže k vítězství domácí (14:13), ale nakonec po sporných rozhodnutích rozhodčích skončil zkrácený set v poměru 14:16 pro hráčky Ostravy.

„Soupeř dnes mlátil do servisu, zatlačil nás podáním. Na tom budeme muset zapracovat,“ hodnotil zápas stručně domácí trenér Zdeněk Pommer.

„V první sadě nás soupeř tlačil servisem, nevěděli jsme si s tím rady a set ztratili. Od druhé sady jsme se postupně dostávali do hry. Bohužel tady musím mít výhrady k výrokům a pasivitě rozhodčích. Ve třetím setu se holky zlepšily a také tu čtvrtou získaly i se štěstím. V tiebreaku se štěstí přiklonila nakonec na stranu Ostravy. Holky musím za dnešní předvedený výkon pochválit,“ řekl šternberský kouč Jan Drešl.

Další ligové utkání čeká Šternberanky už ve čtvrtek 21. listopadu. Pro změnu v dohrávce 3. kola nejvyšší soutěže se Sokol představí od 18 hodin v hale Univerzity Palackého Olomouc.

TJ Sokol Šternberk - TJ Ostrava 2:3 (-17,- 23, 18, 21, -14)

Rozhodčí: Trumpeš, Jusič

Čas: 122 minut

Diváků: 80

Šternberk: Ramajová, Herdová, Kamidinová, N. Látalová, Z. Látalová, Körmendyová, libero Slavíková. Střídaly: Vyjídáková, Kořínková, Abendroth.

Ostrava: Jasečková, Jedličková, Kotlabová Nečiporuková, Zemanová, Kašparová, libero Jančová. Střídaly: Chládková, Foukalová, Pospíšilová, Štrbová, Bauerová, Kašparová.