Po euforii rychlá facka. V Liberci jsme neměli šanci

23. 1. 2021

V 8. kole extraligy se v tabulce zatím poslední Sokol Šternberk představil na palubovce lídra soutěže Dukly Liberec. A rozdíl byl znát. Hosté byli prakticky bez šancí a zhruba za hodinu hry odcházeli z palubovky s porážkou 0:3.

Šternberku sice patřil úvodní míč zápasu, potom už se ale pustil do práce domácí favorit. Sokol povzbuzený den starým historickým postupem v Českém poháru se nevzdával (4:6) a skóre se dál přelévalo ze strany na stranu. Dukla útočila při servisu Bartošové (10:11, 14:11), a to jí nakonec stačilo. I přes snahu Hanaček (14:13) už lídr tabulky vedení nepustil (17:13). Mladé hostující hráčky sice bojovaly, na víc než na porážku 17:25 to však nestačilo.

Do druhého dějství navíc Dukla ještě přitlačila (7:2) a přestože to byl samotný začátek hry, ukázal se nakonec jako klíčový. Zvlášť když se s podáním znovu připomněla Bartošová (10:7, 13:7) a po další tříbodové sérii (14:9, 17:9) už se opět jen dohrávalo. Po výhře znovu 25:17 vedl Liberec už 2:0.

A znovu jako přes kopírák. Tentokrát to byla servírující Trnková, po jejíž šňůře získala Dukla uklidňující startovní náskok. Nebylo to ale vše. Postrach šternberského příjmu Bartošová tentokrát svou sérii ještě natáhl (10:7, 18:7) a bylo po utkání. Favorit jej po vysoké výhře 25:10 v posledním setu získal po zásluze 3:0.

„Po včerejší pohárové euforii nám při dlouhé cestě na sever Čech nějak došly baterky. Nezachytili jsme už začátek utkání a stále jsme tahali za kratší konec. Bylo to z naší strany pomalé, nepřesné a plné chyb. Třetí set už byla úplná katastrofa. Liberec je nikoliv náhodou lídrem tabulky,“ uznal trenér Sokola Jan Drešl.

„Jsem rád, že se do hry dostaly i další hráčky. Myslím, že dnes to byl spolehlivý výkon. První set Šternberk ukázal nějakou sílu na servisu a měli jsme problém přihrát, ale od té doby, co jsme začali přihrávat, jsme měli zápas pod kontrolou a tři body doma,“ konstatoval domácí kouč Libor Gálík.

Další ligový zápas čeká Šternberk v sobotu 30. ledna od 17 hodin, kdy bude v rámci 9. soutěžního kola hostit v důležitém duelu dvou týmů z chvostu tabulky volejbalistky Přerova.

VK Dukla Liberec - TJ Sokol Šternberk 3:0 (17, 17, 10)

Rozhodčí: Kořenek, Marschner

Čas: 67 minut

Diváků: 0

Liberec: Bartošová, Ovečková, Šulcová, Trnková, Kvapilová, Svobodová, libero Kolářová. Střídala: Šotkovská.

Šternberk: N. Látalová, Kneiflová, Šmídová, Herdová, Kořínková, Wańczyková, libero Slavíková. Střídaly: Z. Látalová, Jarošová.