Po Olympu odvážejí všechny tři body i Šelmy

5. 12. 2020

V 16. ligovém kole Sokol Šternberk nepřekročil svůj stín a z těžkého dvojutkání proti velmi silným soupeřům překvapivý zisk nevytěžil. Po páteční prohře s Olympem doma podlehl ve třech setech i Šelmám z Brna.

Začátek úvodního setu proti favoritkám patřil mladým šternberským hráčkám, kterým se dařilo držet vedení až do skóre 13:12. Pak se ale začala projevovat zkušenost soupeřek, které první sadu získaly poměrem 25:19.

Ve druhé části hry se opět na začátku dařilo domácím volejbalistkám, avšak pouze do stavu 7:4. Pak se jejich náskok zmenšoval, až získaly převahu brněnské Šelmy a set dotáhly do vítězství 25:18.

Ve třetím dějství se nejprve vedlo Brňankám, pak se díky obětavé hře podařilo domácím hráčkám srovnat stav na 16:16, ale závěr setu patřil opět zkušeným brněnským volejbalistkám, které získaly sadu v poměru 25:21, a tím i celý zápas.

„Jsme rádi za tři body. Trošku jsme měli obavy, protože pro nás jsou tyto zápasy ve dvou dnech po sobě těžké. Kromě začátku, který jsme nechytili, jsme se pak dostali do tempa a celé utkání až na část třetího setu v koncovce jsme byli lepší,“ uvedl brněnský kormidelník Ondřej Boula.

„Rozjeté Šelmy si na nás chtěly spravit chuť po včerejší prohře v Liberci. A náš mladý tým od soupeřek dostal školení. Snažili jsme se dlouho vzdorovat, ale soupeřky byly ve všech činnostech lepší. Gratuluji jim k vítězství,“ dodal šéf šternberské lavičky Jan Drešl.

Další ligový dvojzápas odehraje Šternberk přesně za týden. V pátek 11. prosince se od 17 hodin představí na palubovce Králova Pole a o den později už od tří odpoledne v Přerově.

TJ Sokol Šternberk - VK Brno 0:3 (-19, -18, -21)

Rozhodčí: Horký, Vachutka

Čas: 68 minut

Diváků: 0

Šternberk: N. Látalová, Kneiflová, Šmídová, Herdová, Kořínková, Wańczyková, libero Slavíková. Střídaly: Dosoudilová, Z. Látalová, Jarošová.

Brno: Nováková, Mikysková, Marková, Horká, Faltínová, Širůčková, libero Chlumská.