Po výhře nad druholigistou jsme ve čtvrtfinále Českého poháru

24. 10. 2022

Prvním ostrým zápasem nové soutěžní sezony bylo pro volejbalistky Sokola Šternberk utkání 2. kola Českého poháru na palubovce druholigového béčka Ostravy. Šternberanky potvrdily roli papírového favorita a po vítězství 3:0 postupují do pohárového čtvrtfinále.

Průběh zápasu však rozhodně nebyl tak jednoznačný, jak by rozdíl dvou soutěží a výsledné skóre odpovídaly. V úvodu prvního setu si hosté rychle vypracovali uklidňující náskok (5:1) a několikabodový polštář si i přes řadu chyb udržovali až do finálního stavu 25:21. Ve druhé sadě se šternberská hra zlepšila, domácí družstvo nestíhalo a výsledkem bylo vysoké vítězství Sokola 25:13. Jenže ve třetí části duelu prohrával favorit už 14:20 a mohl jen děkovat výborně servírující Nikole Látalové, díky jejíž šňůře to bylo rázem 23:20 a nakonec 25:22.

„Spokojený mohu být pouze s třísetovým vítězstvím a postupem do čtvrtfinále. Jinak náš výkon nesnesl ligové parametry a omluvou nám není ani to, že jsme měli k dispozici pouze sedm zdravých hráček. Takto bychom v nejvyšší soutěži hodně rychle narazili,“ zlobil se trenér Sokola Jan Drešl.

Ve čtvrtek 27. října naskočí Šternberanky i do extraligového kolotoče. V rámci 5. kola nejvyšší domácí soutěže se představí od 17 hodin na palubovce Olympu Praha.

 

TJ Ostrava B - TJ Sokol Šternberk 0:3 (-21, -13, -22)

Rozhodčí: Spáčil, Košnovský

Čas: 72 minut

Diváků: 60

Ostrava B: Poláchová, Polášková, Gráczová, Ruszová, Adamčíková, S. Koloničná, libera Jašková, Planková. Střídaly: Pyrtová, P. Koloničná, Orálková, Karlíková, Uhlářová, Vomáčková.

Šternberk: Ramajová, N. Látalová, Kořínková, Kočetková, Weidenthalerová, Z. Látalová, libero Vyjídáková.