Po výhře nad Přerovem postup na osmé místo

18. 11. 2021

V dohrávce 13. extraligového kola hostily volejbalistky Sokola Šternberk poslední tým tabulky nejvyšší domácí soutěže Přerov. Šternberanky sice přenechaly hostům jeden set, nakonec ale potvrdily roli mírného favorita, zvítězily 3:1 a v neúplné ligové tabulce se posunuly na osmé místo.

V úvodním setu se domácí tým ujal iniciativy při podání Herdové (2:4, 7:4) a po vyrovnané prostřední části (15:14) začal svůj náskok znovu navyšovat (19:14). Závěr sady ovládly Sokolky i díky kvalitnímu servisu Kořínkové, po němž to bylo ze stavu 21:17 finálních 25:17 a 1:0.

Ve druhém dějství šly domácí volejbalistky velmi rychle do vedení (5:2, 8:3, 12:5) a vcelku bez problémů se dostaly až ke konečnému výsledku 25:15.

Začátek třetí části duelu naopak patřil Přerovu (1:5, 4:9). Šternberk sice srovnal (9:9), jenže vzápětí opět výrazně ztrácel (10:14, 11:16). Přesto se nakonec hrála vyrovnaná koncovka (19:19, 20:21), v níž měl ovšem tentokrát těsně navrch Přerov - 23:25 a 1:2.

Tento moment ale průběh střetnutí nezvrátil. Začátek čtvrtého setu opět přinesl rychlý úprk Šternberka (5:0). Hosté bojovali (10:7), ale definitivně ztratili kontakt při podání domácí Ramajové (14:10, 19:10). Čtvrté dějství bylo nakonec nejvíc jednoznačné a Šternberk po výsledku 25:13 připisuje tři body.

„Soupeř zaslouženě vyhrál, byl lepší. My bohužel se současným naším družstvem nedokážeme body získat. Jsem zklamaný, nezbývá nám nic jiného než pracovat a pracovat. Gratuluji domácím,“ řekl přerovský kouč Radim Vlček.

„Na hosty jsme byli dobře připraveni, první dva sety se nám dařilo a obě sady jsme měli pod kontrolou. Ve třetí se projevila u hráček únava a podcenění soupeřek, za to jsme byli oprávněně potrestáni. Čtvrtý set jsme si pohlídali a získali po zásluze tři body,“ kvitoval trenér domácího celku Jan Drešl.

V sobotu 20. listopadu se Šternberanky představí od 17 hodin v rámci 14. ligového kola na palubovce jednoho z favoritů soutěže Ostravy.

TJ Sokol Šternberk - Volejbal Přerov 3:1 (17, 15, -23, 13)

Rozhodčí: Kavala, Trumpeš

Čas: 93 minut

Diváků: 80

Šternberk: Z. Látalová, Körmendyová, Ramajová, Herdová, Kamidinová, N. Látalová, libero Slavíková. Střídaly: Kořínková, Abendroth.

Přerov: Dlouhá, M. Zatloukalová, Semerádová, McClellanová, Hutchinsonová, Baláková, libero A. Kulová. Střídaly: Šrámková, Köhlerová, L. Zatloukalová, Daňková.