Po výhře nad Přerovem se vracíme na osmé místo

22. 2. 2022

V dohrávaném a již dvakrát odloženém utkání 22. extraligového kola hostily volejbalistky Sokola Šternberk poslední tým tabulky nejvyšší domácí soutěže Přerov. Šternberanky zdolaly svého soupeře i potřetí v sezoně a vrátily se před Frýdek-Místek na osmou příčku, která by po skončení dlouhodobé části znamenala účast ve vyřazovacích bojích.

Domácí tým měl skvělý vstup do utkání a po sérii pěti servisů Lazárkové vedl 6:2. Hosté sice dokázali přechodně snížit (8:7), vzápětí však náskok Sokola opět postupně narůstal (16:10, 20:12). Po výsledku 25:17 se Šternberk vcelku v poklidu dostal do vedení 1:0.

Ve druhém dějství byl naopak od počátku aktivnější Přerov, domácí volejbalistky ale dokázaly kontrovat (2:5, 5:5, 5:7, 8:7). Ve střední části si nicméně hosté vypracovali až tříbodový náskok (13:16, 16:19), ještě před koncovkou však bylo opět srovnáno (19:19). Šternberankám patřily od stavu 22:22 poslední tři výměny setu a díky výhře 25:22 Sokol vedl už 2:0.

Třetí část zápasu zahájil lépe Šternberk (4:2), jenž po servisech Körmendyové navýšil až na rozdíl šesti míčů (6:5, 11:5). Za stavu 18:12 utkání zdánlivě mířilo k rychlému konci, jenže Přerov dokázal zareagovat a vymazat hrozivou ztrátu (18:17, 19:19). Koncovka přinesla drama s přetahovanou o každý bod. První dva setboly si vypracovali a vzápětí promarnili hosté, po nich měly výhodu mečbolu pětkrát domácí hráčky, ale teprve šestou šanci dokázaly proměnit ve vítězství 32:30 a celkově 3:0.

„Vyhrál tým důraznější v útoku, s lepšími smečařkami a kvalitnějším servisem. My jsme svou taktiku dokázali držet jen místy. Ve třetím setu jsme už sice hráli to, co jsme chtěli po celý zápas, ale i tak to na výhru nestačilo. Gratuluji vítězkám,“ řekl trenér Přerova Radim Vlček.

„Oba týmy začaly dost nervózně, bylo poznat, že se střetává předposlední s posledním týmem. Nám se přesto podařilo hned na začátku prvního setu jít do vedení a vcelku bez potíží jsme si to uhráli. Ve druhé sadě už ale holky o něco polevily, Přerov byl rázem o tři body nad námi, naštěstí nás na útoku a servisu podržela Nikola Látalová. Ve třetím setu jsme vedli až o šest bodů a holky už se asi viděly doma. Soupeř srovnal a v dlouhé koncovce z toho bylo drama, ve kterém jsme měli i více štěstí. Jsem rád, že se holky otřepaly z předchozího nevydařeného utkání v Brně, teď už se musíme soustředit na další kola,“ hodnotil domácí kouč Jan Drešl.

V pátek 25. února čeká Šternberanky v předehrávce 25. ligového kola pravděpodobně rozhodující souboj o poslední volné místo v osmičce účastníků letošního play-off. Do haly Ecce Homo přijede aktuálně devátý Frýdek-Místek. Atraktivní zápas začne v 17 hodin.

TJ Sokol Šternberk - Volejbal Přerov 3:0 (17, 22, 30)

Rozhodčí: Peloušek, Ištvanech

Čas: 82 minut

Diváků: 100

Šternberk: Ramajová, Lazárková, Kamidinová, N. Látalová, Z. Látalová, Körmendyová, libero Vyjídáková. Střídala: Kořínková.

Přerov: L. Zatloukalová, Šrámková, Dlouhá, Baláková, Semerádová, McClellanová, libero Kulová. Střídaly: Hůsková, M. Zatloukalová, Daňková.