Porážka od Králova Pole ukončila ženám Sokola sezonu

10. 3. 2022

Ve 27. extraligovém kole měl Sokol Šternberk v domácím duelu proti brněnskému Královu Poli poslední šanci vybojovat si účast v nadcházejícím play-off. Druhý tým tabulky byl ale nad jeho síly. Šternberanky prohrály 0:3 a sezona pro ně devátým nepostupovým místem skončila.

Sokol vstoupil do bitvy o naději na play-off nebojácně a rychle vedl až o čtyři body (9:5). Jenže za stavu 11:11 bylo vyrovnáno a vzápětí už se iniciativy chopili favorizovaní hosté (13:15, 16:19). Definitivní ránu domácím šancím v prvním setu dala servírující Pavlíková (17:19, 17:23) a Královo Pole po výsledku 19:25 vedlo.

Brňanky byly při chuti, což demonstrovaly hned na začátku druhého dějství (0:4, 1:7). Šternberská ztráta postupně narostla až na devět bodů (7:16, 11:20) a přesně tímto rozdílem set i skončil - 16:25 a 0:2.

Královo Pole postupně prostřídalo sestavu a ve třetí části udeřilo i díky dvěma esům Jelínkové za sebou (4:4, 4:7). Bodová propast se postupně prohlubovala (7:15, 8:18), od ještě většího debaklu zachránila Sokol v závěru až podávající Ramajová (14:23, 19:23). Po porážce 19:25 a celkově 0:3 se však Šternberk se sezonou loučí.

„Soupeř nás zaskočil bojovným začátkem, hrál dobře a s velkou chutí. Nám trvalo nějakou dobu, než jsme se rozehráli, pak jsme se ale dostali do dobré herní pohody. Tu jsme si dokázali udržet i v dalších dvou setech a získali jsme po zásluze všechny tři body,“ konstatoval šéf brněnské lavičky Richard Wiesner.

„Soupeřky jsou v tabulce oprávněně na druhém místě nejen díky své bojovnosti, kterou prokázaly i tentokrát. My jsme dnes dělali spoustu chyb jak na servisu, tak v útoku. Mohli jsme se se sezonou rozloučit sympatičtějším výsledkem. Gratuluji vítězkám,“ přidal své poslední pozápasové hodnocení v tomto ligovém ročníku šternberský kouč Jan Drešl.

 

TJ Sokol Šternberk - VK Královo Pole 0:3 (-19, -16, -19)

Rozhodčí: Vachutka, Ištvanech

Čas: 69 minut

Diváků: 70

Šternberk: Ramajová, Lazárková, Kamidinová, N. Látalová, Z. Látalová, Körmendyová, libero Vyjídáková. Střídala: Kořínková.

Královo Pole: Moreno Borrerová, Bukovská, Koulisiani, Jelínková, Pavlíková, Hrušecká, libera Šmardová, Digrinová. Střídaly: Pavlicová, Judlová, Veselá, Kuníková.