Porážka v Prostějově znamená poslední místo po základní části extraligy

20. 2. 2021

Poslední kompletní neodehrané kolo dlouhodobé části měla v sobotu na programu extraliga volejbalistek. V kole s pořadovým číslem 11 se Sokol Šternberk představil v Prostějově a v souboji týmů z druhé poloviny tabulky zakončil základní část soutěže prohrou 0:3.

Odveta za prosincové čtvrtfinále Českého poháru, v němž se v Prostějově z postupu radovaly Šternberanky, byla v úvodních výměnách vyrovnaná. Hostující Sokol vedl naposledy 7:6, pak se ale domácím podařila bodová série při podání Kvapilové a Prostějov rázem vyhrával 15:9. Svůj náskok navíc ještě postupně vylepšil až na 22:14 a zdálo se být rozhodnuto. Jenže Šternberk odpověděl šesti body při servisu Abendroth (22:20) a v koncovce dokonce vyrovnal na 23:23. Poslední dvě výměny však patřily prostějovským volejbalistkám, které po výsledku 25:23 vedly 1:0.

Bodovou přetahovanou nabídl také začátek druhého dějství (7:7) a znovu to byl domácí tým, jenž se jako první začal od soupeře odpoutávat (10:7, 17:12). Sokolky ale jeho nástup zachytily (17:14) a do koncovky se šlo za těsného vedení Prostějova (20:18). Jenže tři body při servisu Kvapilové znamenaly zvýšení na 23:18 a desetinásobný mistr už svou misi dovedl do vítězného konce - 25:20.

Prostějovu navíc vyšel i vstup do třetí části duelu (6:1, 9:2). Šternberk už se tentokrát bodově přitáhnout nedokázal, jeho ztráta narůstala (16:6) a set se stal jasnou kořistí domácího družstva, které po výhře 25:14 ovládlo zápas 3:0.

„Z naší strany to nebyl zrovna nejlepší výkon. V prvním setu jsme ještě drželi krok, ve druhém částečně taky. Ale domácí tým na nás byl dobře připraven a měl navrch především v útoku. My jsme neskládali míče, hlavně proto to nakonec dopadlo jasně 3:0. Soupeři k vítězství gratulujeme,“ řekl trenér Sokola Jan Drešl.

„Pro nás moc důležité tři body a jsem pochopitelně rád, že jsme zápas zvládli. Do větších problémů jsme se dostali jen v prvním setu při jednom postavení, místo klidného vedení 1:0 z toho bylo zbytečné drama až do koncovky. Tu se podařilo těsně dorazit a potom už jsme byli jednoznačně lepší. Zejména v útoku, také se nám víc dařila obrana na síti,“ hodnotil duel domácí kouč Ĺubomír Petráš.

Před závěrečnými dohrávkami dlouhodobé části extraligy, které přijdou na řadu příští týden, už je jisté, že Šternberk skončí v tabulce poslední a čeká jej série o konečné deváté až desáté místo proti Přerovu, nebo Frýdku-Místku.

VK Prostějov - TJ Sokol Šternberk 3:0 (23, 20, 14)

Rozhodčí: Ištvanech, Peloušek

Čas: 72 minut

Diváků: 0

Prostějov: Fričová, Kvapilová, Kopáčová, Michalíková, Jurčíková, Dvořáčková, libero Stavinohová. Střídaly: Pluhařová, Weidenthalerová, Šípová.

Šternberk: Kamidinová, Abendroth, Herdová, Kořínková, Wańczyková, N. Látalová, libero Slavíková. Střídaly: Z. Látalová, Jarošová, Vyjídáková.