Představujeme kádr pro novou sezonu

17. 7. 2023

Česko, Ukrajina, Polsko, Francie, Rakousko, USA, Anglie, ale i Albánie, Kazachstán či Mongolsko. Tam všude sbíraly volejbalové zkušenosti hráčky, které budou v nadcházející extraligové sezoně působit v družstvu Sokola Šternberk. Dnes již tradiční zástupce mezi domácí elitou představil podobu svého kádru, jenž je prakticky zcela nový.

Staronovou tváří v něm je čtyřiadvacetiletá smečařka a kapitánka Aneta Weidenthalerová, která se vrací po krátkém působení v Olomouci. Dříve si připsala už i mistrovský titul a stříbro s Prostějovem a má rovněž zkušenosti z angažmá ve druhé francouzské lize. Příznivci klubu z nejmenšího extraligového města u nás také bezpečně poznají šternberskou odchovankyni - devatenáctileté libero Amálii Vyjídákovou.

Bezpochyby atraktivní posilou je brzy pětadvacetiletá smečařka Tereza Pluhařová, v loňské sezoně stříbrná se Šelmami Brno. V minulosti byla u dvou medailí svého mateřského Olympu Praha a má také čtvrté místo v rakouské lize s Postem Schwechat. Zajímavým sportovním životopisem se může chlubit stejně stará americká univerzálka Sterling Williamsonová, jež si vedle USA zahrála volejbal i v Anglii či Mongolsku.

Dalších pět hráček přivedl Sokol z druholigového polského Sosnovce. Ze slezského klubu přicházejí na Hanou sedmadvacetiletá kazašská nahrávačka Ksenija Kurerová, mimo jiné šampionka Albánie, druhá z makedonské a dvakrát třetí z kazašské ligy. Jejími bývalými a zároveň budoucími spoluhráčkami budou pětadvacetiletá polská smečařka Martyna Kłodová, jež druhou polskou ligu vyhrála v dresu Opole a působila i ve druhé německé Bundeslize, a dále její tři krajanky - brzy třiatřicetiletá smečařka Aleksandra Deptuchová, pětadvacetiletá blokařka Łucja Laskowská a třiadvacetiletá blokařka Wiktoria Nowaková.