Přehledně: Změny v kádru áčka žen za poslední týdny

24. 1. 2023

Hned k několika zásadním změnám došlo v předcházejících týdnech a měsících v kádru extraligových žen Sokola Šternberk. Většinou se jednalo o změny vynucené, které by ale mohly poslední tým tabulky správně nakopnout a okysličit. Pojďme si je přehledně shrnout.

Potřebu doplnění šternberského družstva vyvolal nejen náhlý odchod kapitánky Anety Weidenthalerové. „Ještě předtím jsme přišli o dlouhodobě zraněnou nahrávačku Dominiku Ramajovou. Po krátkodobé výpomoci Natálie Zemánkové, která už několik let vrcholově nehraje, ale přesto nás nenechala ve štychu, za což jí moc děkuji, jsme na tento klíčový post angažovali Annu Přibylovou. Ta dříve působila v Králově Poli, Šelmách Brno a Přerově a letos hrála kvůli svému pracovnímu vytížení v druholigových Šlapanicích u Brna,“ uvádí šternberský kouč Jan Drešl.

Ten už od začátku sezony postrádá nemocnou skotskou blokařku Mhairi Agnewovou a na tomto postu musel dlouhodobě improvizovat. „Když se situace kolem Mhairi nezlepšovala, zareagovali jsme přivedením Brazilky Kaoane Lochové. Ta je zajímavá výškou 194 centimetrů, což je na jednu stranu její výhoda, na stranu druhou ji to ale někdy poněkud limituje v pohybu,“ charakterizuje brzy pětadvacetiletou hráčku, pro níž je Šternberk prvním evropským angažmá, trenér Drešl.

A po odchodu kapitánky Anety Weidenthalerové do Olomouce se Šternberku naskytla možnost na pozici smečařky vyzkoušet a nakonec i přivést 185 centimetrů vysokou Američanku Calley Heilbornovou, která čerstvě dokončila univerzitu ve Washingtonu, v jejímž týmu hrála. Nyní se Sokol v takto pozměněné sestavě pokusí v nadstavbové části extraligy utéct z posledního místa tabulky, jež letos znamená hrozbu v podobě baráže o účast mezi domácí elitou.