Překvapení se nekonalo, Dnipro vyhrálo 3:0

12. 11. 2022

V 10. extraligovém kole se Sokol Šternberk představil v Kutné Hoře proti elitnímu ukrajinskému týmu Prometey Dnipro, který hostuje v české nejvyšší soutěži, a podle očekávání podlehl účastníkovi Ligy mistryň s prakticky kompletním reprezentačním kádrem 0:3.

První set zahájil podle očekávání lépe domácí tým Dnipra, který se hned dostal do vedení a náskok si držel až do konce - 16:10, 19:10 a nakonec 25:14.

Ve druhém dějství Šternberk až na nepovedený úvod (6:2) držel s favoritem krok, bojoval skvěle zejména v poli a snažil se škodit servisem, přesto domácí družstvo bylo znovu nahoře a zvítězilo 25:22.

Třetí sada byla vyrovnaná pouze do stavu 5:5, poté se vedení chopil tým SC Prometey a stále je navyšoval až k drtivému výsledku 25:10.

„Předem jsme věděli, že soupeř bude velmi tvrdý oříšek. Přijeli jsme navíc v oslabené sestavě, ale i tak si myslím, že jsme podali bojovný výkon. A samozřejmě gratuluji vítězkám,“ našel pozitiva i přes očekávanou porážku šternberský kouč Jan Drešl.

„Všechny sety jsme hráli dobře. Měli jsme dobré načasování i příjem. Až na konec druhé sady, kdy naše koncentrace poklesla, což bývá občas problém. Musíme se zaměřit na hru od začátku do konce. S dnešním výkonem jsem ale spokojen,“ konstatoval trenér Dnipra Ivan Petkov.

Extraliga pádí velkým tempem a už v neděli 13. listopadu přivítá Šternberk doma v rámci jejího 11. kola od 17 hodin Duklu Liberec.

 

SC Prometey Dnipro - TJ Sokol Šternberk 3:0 (14, 22, 10)

Rozhodčí: Činátl, Lenert

Čas: 68 minut

Diváků: 105

Dnipro: Šoberová, Majevská, Stěpaněnková, Savardová, Dorsmanová, Velykokonová, libero Němcevová. Střídaly: Milenková, Karasovová, Grbacová, Joněvová, Artyšuková

Šternberk: Truksová, N. Latálová, Kořínková, Kočetková, Weidenthalerová, Pjantkovská, libero Chaloupková. Střídala: Z. Látalová