První ligový zápas k bodům nevedl. Ostrava si odváží všechny tři

3. 10. 2020

Až ve čtvrtém soutěžním kole se volejbalistky Šternberka zapojily do roztáčejícího se extraligového kolotoče. Sokol totiž strávil první tři kola v karanténě a po pohárové výhře ve Frýdku-Místku svou extraligovou premiéru v tomto ročníku nezvládl. Doma prohrál s Ostravou hladce ve třech setech.

Ke svému úvodnímu extraligovému utkání sezony nastoupil Šternberk bez první smečařky Herdové, která z důvodu epidemiologické situace nadále pobývá doma na Slovensku. Zastoupit ji tak musely zkušená Oborná a teprve šestnáctiletá Nikola Látalová. Po vyrovnaném úvodu prvního setu se oba týmy tahaly až do stavu 15:15, pak ale hostující Ostravanky přidaly čtyři body v řadě (15:19) a vykročily k výhře 25:17.

Také začátek druhé sady patřil hostům (3:5), ale domácí volejbalistky se snažily držet krok (6:7, 7:8). Následně se Ostravě začalo dařit v útočné fázi a především aktivní Žarnovická byla za zvýšením náskoku soupeře na 17:12. Tuto výhodu už hráčky z moravskoslezského pomezí udržely a po vítězství 25:18 vedly 2:0.

Na začátku třetího dějství se dařilo Sokolu diktovat až do stavu 9:8 tempo, jenže následovala další bodová série Ostravy (10:11, 12:18) a utkání spělo k rychlému konci. Ten nastal s posledním míčem za stavu 16:25 z pohledu domácích a hosté se tak mohli radovat z třísetové výhry i tří bodů.

„Šternberk je letos velmi ambiciózní tým, a to ještě víc než v předchozích letech. Má nové zahraniční posily, také proto jsem rád za takovýto výsledek. Dnes to bylo pro nás jednoznačné až na nějaké menší zádrhele ve třetím setu. Jinak jsme měli utkání pod kontrolou a byli jsme lepším týmem. Holkám děkuji za předvedený výkon a děkuji i fanouškům, že přijeli, protože nevím, kdy se s nimi zase uvidíme,“ připomněl ve svém zápasovém hodnocení ostravský kouč Zdeněk Pommer očekávané vládní restrikce.

„Ostrava je velice kvalitní soupeř, a to nám dnes ukázala jak kombinačně, tak útočně. Určitě nás dnes předčila v razanci na útoku i blokařsky a zaslouženě vyhrála. Já musím z našeho týmu pochválit mladou Nikolu Látalovou, která ve svých šestnácti letech zápas velmi dobře zvládla,“ zmínil domácí kormidelník Jan Drešl.

Jeho tým by měl už toto úterý od 18 hodin nastoupit v Brně k dohrávce prvního ligového kola proti Královu Poli.


TJ Sokol Šternberk - TJ Ostrava 0:3 (-17, -18, -16)

Rozhodčí: Slezák, Ištvanech

Čas: 71 minut

Diváků: 120

Šternberk: Šmídová, Oborná, Bakowská, Wańczyková, N. Látalová, Kneiflová, libero: Slavíková. Střídaly: Jarošová, Kořínková.

Ostrava: Hrdličková, Zemanová, Žarnovická, Štrbová, Kalusková, Pospíšilová, libero Chevalierová. Střídaly: Kašparová, Žolnerčíková, Jedličková, Nečasová.