První vítězství vezeme z Přerova. A hned 3:0!

7. 10. 2021

Ve 4. extraligovém kole podstoupily volejbalistky Sokola Šternberk souboj dvou sousedů ze dna nejvyšší soutěže. Díky výhře 3:0 v Přerově a vůbec prvním bodům v tomto soutěžním ročníku se Šternberanky odlepily z poslední pozice, kde naopak zanechaly svého protivníka.

Duel dvou celků, které v dosavadních zápasech extraligy ještě nebodovaly, zahájily lépe hostující hráčky, které při podání Nikoly Látalové odskočily z 3:4 na 3:8. Sokol si pak i nadále udržoval několikabodový náskok, který dokázal ještě navýšit (9:13, 9:17). Domácí tým už nedokázal zareagovat a teprve v samotné koncovce snížil na přijatelný rozdíl, porážce 21:25 však nezabránil.

Druhé dějství bylo vyrovnané do stavu 10:10, pak Šternberk dvěma bodovými šňůrami utekl na 11:17 a závěr už bez větších potíží dohrál - 18:25 a 0:2.

Nejnapínavější průběh nabídla třetí část střetnutí. Z 8:8 to bylo 8:11, následně však opět 12:12. Iniciativu nadále držely hostující volejbalistky (15:14, 15:19), Přerov se ale nevzdával (17:19). V koncovce vedly Sokolky 24:20, následující tři výměny sice patřily soupeři, čtvrtý mečbol už ovšem Šternberk využil a po výsledku 25:23 se raduje z celkového vítězství 3:0.

„Oba týmy dnes oslabila zaplňující se marodka a musím uznat, že soupeř byl na tom hůř, když přišel o obě nahrávačky a musel narychlo povolat zkušenou Zajícovou. My jsme se na tento důležitý zápas důkladně připravovali, ale stejně nám úplně dobře nefungovaly taktika ani dohodnutý servis. Přesto se nám dařilo postupně bodově odskakovat a nakonec jsme to zvládli. Stále nás trápí nervózní koncovky, v nichž se projevuje naše nezkušenost, ale věřím, že se to bude postupně zlepšovat,“ řekl šternberský kormidelník Jan Drešl. 

„Ovlivnila nás absence obou nahrávaček, které jsou nemocné. Hlavní problém jsem každopádně viděl v tom, že děláme spoustu chyb ve hře, obzvlášť v důležitých momentech. Oceňuji ale, že to holky nezabalily a do poslední chvíle bojovaly,“ uvedl přerovský kouč Radim Vlček.

Také v dalším ligovém utkání se Šternberanky představí venku. Ve čtvrtek 14. října nastoupí od 17 hodin v Praze-Vršovicích v rámci 6. soutěžního kola proti domácímu Olympu.


Volejbal Přerov - TJ Sokol Šternberk 0:3 (-21, -18, -23)

Rozhodčí: Hladišová, Dušek

Čas: 84 minut

Diváků: 190

Přerov: Zajícová, Gardnerová, Dlouhá, Hutchinsonová, Semerádová, McClellanová, libero A. Kulová. Střídaly: Köhlerová, Baláková, Šádková, Šrámková.

Šternberk: Ramajová, Herdová, Kamidinová, N. Látalová, Z. Látalová, Körmendyová, libero Slavíková. Střídaly: Abendroth, Kořínková, Vyjídáková.


Foto: Jan Pořízek + TJ Sokol Šternberk